HP Victus 16 pil %100'den hızlıca 94'e düşüyor

Cengineer06

Femtopat
Daha fazla  
HP Victus 16 kullanıyorum. Pili doldurup elektriksiz ilk kullanımda %100'den açılıp, hızlı bir şekilde %94'e düşüyor. 99-98-97.. Gibi gitmiyor. Buna dikkat eden oldu mu? Normal değilse iade başlatacağım.

Ekranı 60hz e , güç modunu eco’ ya aldığım halde durum bu.

Dosya Ekleri

• IMG_0966.jpeg
    IMG_0966.jpeg
    151,4 KB · Görüntüleme: 27
Pili %0'a indirip %100'e çıkarın bu işlem sırasında bilgisayarla uğraşmamanız daha sağlıklı olur. Bu kalibre edecek pili. Hala sorun devam ediyorsa bir sıkıntı var demek.

HP Victus 16 kullanıyorum. Pili doldurup elektriksiz ilk kullanımda %100'den açılıp, hızlı bir şekilde %94'e düşüyor. 99-98-97.. Gibi gitmiyor. Buna dikkat eden oldu mu? Normal değilse iade başlatacağım.

Oyun oynuyorsanız normaldir çünkü oyun performansında GPU ve işlemcilerin güç tüketimi çok fazla günlük kullanımda oluyorsa kesinlikle sıkıntı var demektir.

HP Support asistant diye bir uygulama var uygulamada pil kısmına gir ve pili denetle otomatik kalibre ediyor benim bildiğim kadarıyla.

Oyun oynuyorsanız normaldir çünkü oyun performansında GPU ve işlemcilerin güç tüketimi çok fazla günlük kullanımda oluyorsa kesinlikle sıkıntı var demektir.
Günlük kullanımda oluyor maalesef. Teşekkür ederim cevabınız için.

%100 de bir süre kullandıktan sonra aynı dakika içerisinde %94'e düştüğüne dair görüntüyü fotoğraflarda iletiyorum. Fakat kullanım süresi uzadı.

Dosya Ekleri

• IMG_0974.jpeg
    IMG_0974.jpeg
    339,6 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_0973.jpeg
    IMG_0973.jpeg
    89,1 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı