HP Victus 16 pili hızlı bitiyor

Kerpeten _Ali

Centipat
Daha fazla  
Bende HP Victus 16 var alınırken pili normal kullanımda 6 saat 45 dk da biter demişlerdi ama daha hızlı bitiyor. Yani 2-3 buçuk saat aralğında bitiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende HP Victus 16 var alınırken pili normal kullanımda 6 saat 45 dk da biter demişlerdi ama daha hızlı bitiyor. Yani 2-3 buçuk saat aralğında bitiyor.
Tam güçle çalıştığından mütevellittir diye düşünüyorum, Pil tasarufu modunda kullanın pil tasarufu modunda kullanma süreniz 7 Saat'i aşar.(Tabii Basit Ofis işleri vb.)

Bilgisyarı alırken bana pili yüzde 80ne sınırla pilin daha uzun ömürlü olması için demişlerdi onu nasıl yapabilirim?

Dediğiniz şey pili uzun ömürlü yapmaz ki...
Pilin degrade olma süresini uzatır. Bildiğiniz üzere pillerin bir şarj/deşarj ömrü var, ve bir süre sonra kapasiteleri düşüyor. Eğer pili her seferinde %100 doldurursaniz bu düşüş hızlı oluyor, %80e kadar doldurursaniz cok daha yavaş performans düşüyor.

Pilin degrade olma süresini uzatır. Bildiğiniz üzere pillerin bir şarj/deşarj ömrü var, ve bir süre sonra kapasiteleri düşüyor. Eğer pili her seferinde %100 doldurursaniz bu düşüş hızlı oluyor, %80e kadar doldurursaniz cok daha yavaş performans düşüyor.
Ama hocam yinede Çok büyük bir artısı yok pilin Ömrü 5 yılken 10 yıla çıkaramaz ama 6-6.5 yıla olabilir, tabii bunuda kesin olarak söylemiyorum benim 2012'den kalma eski bir laptopım var köşede duruyor 2012'de de %100 - %0 inmesi 2 saati şuanda 2 saat.

Yeni konular

Geri
Yukarı