HP Victus 16 R0029NT aşırı fan sesi yapıyor

Hocam fan eğrisi nasıl oluşturuluyor tarif eder misin? Cpu bosta 45-60 derece ve fanlar 2000 RPM'de dönüyor. Sıcaklık düşünce de durmuyor ve dönmeye devam ediyor. Sessiz ortamda sıkıntı olacak gibi. Yardımcı olursan sevinirim. 3060'lı victus kullanıyorum.
Omen Gaming Hub uygulamasından cihazınızı seçtikten sonra Performance Control sekmesine gelin. Fan ayarını Manual’e çekip Dynamic Fan Curve kısmını tikledikten sonra kendinize göre bir eğri ayarlayabilirsiniz. Eğer bu kısım sizde çıkmıyorsa fan yönetimi bios üzerinden kilitlenmiş olabilir. Omenlerde var ama Victusların belli özellikleri Omenlere göre kısıtlanmış oluyor. Bu da o kısıtlanan özelliklerden biri mi bilmiyorum. Açmanız gereken panelin fotoğrafını ekte gönderiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_1976.jpeg
    IMG_1976.jpeg
    55,7 KB · Görüntüleme: 86
Omen Gaming Hub uygulamasından cihazınızı seçtikten sonra performance Control sekmesine gelin. Fan ayarını Manual'e çekip dynamic fan curve kısmını tikledikten sonra kendinize göre bir eğri ayarlayabilirsiniz. Eğer bu kısım sizde çıkmıyorsa fan yönetimi BIOS üzerinden kilitlenmiş olabilir. Omen'lerde var ama Victus'ların belli özellikleri Omen'lere göre kısıtlanmış oluyor. Bu da o kısıtlanan özelliklerden biri mi bilmiyorum. Açmanız gereken panelin fotoğrafını ekte gönderiyorum.

Victus'larda da var gayet uyumlu çalışıyor Omen Gaming Hub. Bazen otomatik modda belli devirde takılı kalıyormuş hissi yaratıyor bende manuelden yükseltiyorum sonra tekrar otomatiğe alıyorum düşüyor bayağı.

Omen Gaming Hub uygulamasından cihazınızı seçtikten sonra Performance Control sekmesine gelin. Fan ayarını Manual’e çekip Dynamic Fan Curve kısmını tikledikten sonra kendinize göre bir eğri ayarlayabilirsiniz. Eğer bu kısım sizde çıkmıyorsa fan yönetimi bios üzerinden kilitlenmiş olabilir. Omenlerde var ama Victusların belli özellikleri Omenlere göre kısıtlanmış oluyor. Bu da o kısıtlanan özelliklerden biri mi bilmiyorum. Açmanız gereken panelin fotoğrafını ekte gönderiyorum.
Şu dediğiniz ayarı yaptım otomatikten Manuel e aldım. Dynamic Fan Curve Tik işaretledim.
Resmen rahatladım sessiz sessiz kullanıyorum şimdi Oyunlarda bile fark etti aşırı dönmüyor.

Şu dediğiniz ayarı yaptım otomatikten Manuel e aldım. Dynamic Fan Curve Tik işaretledim.
Resmen rahatladım sessiz sessiz kullanıyorum şimdi Oyunlarda bile fark etti aşırı dönmüyor.
Yalnız dikkat edin eğer fanı çok kısarsanız bu sefer işlemci ve ekran kartı fazla ısınır bu da ömürlerini kısaltır. Ben fazla sesli olsa bile en küçük oyuna girsem de fanı fullüyorum.

Nasıl bir ayar yapmam gerekiyor oraya
Ben senin yerinde olsam böyle yapardım:
1699703080516.png

Ama yine de size kalmış. Normal gezinirken ses çıkmasını istemiyorsanız en soldaki noktayı aşağılara çekebilirsiniz. Şahsen ben normal gezinirken fazla ısınmaması için azıcık da olsa sesli olarak kullanıyorum. Deneye deneye yaparsanız daha faydalı olur.

Geri
Yukarı