HP Victus 16-R1073NT alınır mı?

Kalden

Hectopat
2024 yılında çıkan laptopun paneli hakkında ne düşünüyorsunuz? %100sRGB ve 300 nit veriyor dandik panelden kendini 45NTSC 250nitten kurtarmış gibi. 14.nesil Intel'lerde güçlü gibi fiyatına göre sizce alınır mı? Yorumlara açığım fikirlerinizi merak ediyorum bu laptop hakkında çok video ve araştırma yapamadım fikir alışverişi istiyorum. Nitro 16'lar elbette daha iyi ama 2024 yılındakileri daha göremedik.

2024 yılında çıkan laptopun paneli hakkında ne düşünüyorsunuz? %100sRGB ve 300 nit veriyor dandik panelden kendini 45NTSC 250nitten kurtarmış gibi. 14.nesil Intel'lerde güçlü gibi fiyatına göre sizce alınır mı? Yorumlara açığım fikirlerinizi merak ediyorum bu laptop hakkında çok video ve araştırma yapamadım fikir alışverişi istiyorum. Nitro 16'lar elbette daha iyi ama 2024 yılındakileri daha göremedik.

Alınır gelir şimdi nitrocular.

Hem is hem oyun bilgisayari denilebilecek seviyede cihaz. Tabii ki Nitro 16 sogutma konusunda hala bir adim ondedir ancak tasarim olarak Victus serisi bana daha guzel geliyor.

Hatta incelemeleri falan guzel gelirse S0015NT'yi satip gecebilirim.

Gelsin gelmesin, Nitro 16 fersah fersah üstün bir seri.

Fersah fersah üstün bir cihaz değil bir tek ekran olarak önde ve kasa malzeme kalitesinden kısıp mekaniğe eklemişler fakat Victus'ta kasa kalitesi biraz daha iyi hissettiriyor ve Nitro'da menteşeler açıkta ve görünümü kötüleştiriyor fakat Victus hem soğutma olsun hem kasa kalitesi olsun daha iyi ekran daha iyi olsaydı çok daha iyi olurdu.

Gelsin gelmesin, Nitro 16 fersah fersah üstün bir seri.

Bu cihazin kagit ustundeki degerleriyle Nitro 16 arasinda muhtemelen bir sogutma farki kaldi. HP, 14500HX canavarini sogutmak icin ekstra bir seyler denediyse islemcide Victus öne gecmis bile olabilir. Yani bu kadar kesin konusmamak gerek.

Fersah fersah üstün bir cihaz değil bir tek ekran olarak önde ve kasa malzeme kalitesinden kısıp mekaniğe eklemişler fakat Victus'ta kasa kalitesi biraz daha iyi hissettiriyor ve Nitro'da menteşeler açıkta ve görünümü kötüleştiriyor fakat Victus hem soğutma olsun hem kasa kalitesi olsun daha iyi ekran daha iyi olsaydı çok daha iyi olurdu.

Ekran degil sogutma farki var, ikisi de %100 sRGB.

Bu cihazin kagit ustundeki degerleriyle Nitro 16 arasinda muhtemelen bir sogutma farki kaldi. HP, 14500HX canavarini sogutmak icin ekstra bir seyler denediyse islemcide Victus öne gecmis bile olabilir. Yani bu kadar kesin konusmamak gerek.

Ekran degil sogutma farki var, ikisi de %100 sRGB.
Panel'den tek beklediğiniz parametre renk kalitesi sanırım. İşin içine ghosting ve gecikme değerleri girince Nitro 16'lar piyasanın en iyisi oluyor. TUF A15'ler de %100SRGB fakat piyasadaki en çok ghosting yapan panellerden birine sahip.

Ayrıca hiçbir Victus cihazı "kağıt üstündeki parametreler"den yola çıkarak kıyas etmeyin. Geçen seride 13500H'lı Victus'lar 12500H'lı Nitro'dan Cinebencht'te 1K fark yiyordu. Voltaj limiti koydukları için.

Soğutma olarak Nitro 16 kat be kat üstün kusura bakma da, HP'nin bir yeri yeseydi voltaj limitsiz koyardı en başta işlemciyi. Parazitli parazitli oyun oynayıp Nitro'ya laf ediyorsun. Sıvı metal + 4 ekzoz çıkışıyla Nitro 16, Victus'u ezer geçer.

@Bestty
Ayrıca alınmaz demedim, ama geçmişte piyasaya sürülen ürünlere baktığımız da Nitro 16, Victus 16'dan kat be kat üstün. Bu ürün alınabilir bir ürün.

Kasa kalitesi olsa ne olmasa ne, ekzozlar az, sirkülasyon çok iyi değil, iki elle açılan antikonforlu menteşelere sahip. Oyuncu bilgisayarında ana önceliği niye tasarıma çekiyorsun ki sen?

Geri
Yukarı