Çözüldü HP Victus 16 RTX 3060 laptop ETS 2 oyununda grafikler bozuluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emre5959

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX3060
İşlemci
i7 12700H
Merhaba, HP Victus 16 RTX 3060 laptopunu 1 hafta önce aldım. Laptoptan memnunum ama Euro Truck Simulator 2 oyunun Online versiyonuna (Truckers MP)'ye girdiğimde ve kalabalık bir şehre gittiğimde videodaki gibi görüntü birbirine giriyor.

ETS 2 offline, Battlefield 4 oyunlarında da test ettim bunlarda bir sorun olmadı şu anlık bu sorun sadece Online modda ve kalabalık şehirde karşılaştım. Bu ekran kartının sorunlu olduğu anlamına mı gelir?

Video: ETS2 Multiplayer

Ek olarak bir başka sorum; oyun oynarken fan girişlerini biraz kapatınca sıcaklıklar arttığında CPU frekansı GPU kullanımı falan düşüyor bu sanırım doğal bir şey?

Not: Oyun sırasında şarj adaptörü hep bağlıydı.
Not2: ETS 2 MP oyunu masaüstü bilgisayarım da da var ama onda böyle bir sorun yok, neden böyle bir sorun oluyor? Önerebileceğiniz bir program var mıdır ekran kartını tam yükte test edebilmek için?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-12-15 at 20.03.01.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-15 at 20.03.01.jpeg
    172,9 KB · Görüntüleme: 46
  • WhatsApp Image 2022-12-15 at 20.03.04.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-15 at 20.03.04.jpeg
    137,6 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Çözüm
Ben olaydan bağımsız soru sormak istiyorum diğer yüksek güç gerektiren oyunları oynarken sorun yaşıyor musun? Isınma FPS düşmesi vs. bunun gibi veya başka bir sorun var mı bilgisayarda almayı düşünüyorum da.

Şu anlık yok ama bilgisayarı kucağımda oynarken (alttaki fanı kapadığımda), işlemci ve ekran kartı fazla ısındığı için güçlerini düşürüyorlar yani 70 FPS'ten 15 FPS'e falan düşüyor bu 10 saniye sürüyor, sıcaklıklar tekrar normale gelince tekrardan 70 FPS'e çıkıyor.

Steam'den Euro Truck Simulator 2 oyununu dosya bütünlüğünü doğrula yapınca sorun çözüldü.
Ben olaydan bağımsız soru sormak istiyorum diğer yüksek güç gerektiren oyunları oynarken sorun yaşıyor musun? Isınma FPS düşmesi vs. bunun gibi veya başka bir sorun var mı bilgisayarda almayı düşünüyorum da.

Şu anlık yok ama bilgisayarı kucağımda oynarken (alttaki fanı kapadığımda), işlemci ve ekran kartı fazla ısındığı için güçlerini düşürüyorlar yani 70 FPS'ten 15 FPS'e falan düşüyor bu 10 saniye sürüyor, sıcaklıklar tekrar normale gelince tekrardan 70 FPS'e çıkıyor.

Steam'den Euro Truck Simulator 2 oyununu dosya bütünlüğünü doğrula yapınca sorun çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı