HP Victus 16 şarj düşünce FPS düşüyor

Soovny Boom

Centipat
Daha fazla  
Ben oyun bilgisayarı olarak laptop kullanıyorum HP Victus.
Bu laptopun aynısı sadece bende 8 değil 16 GB RAM var

Apex Legends oynarken bir anda 150 FPS alırken 30 FPS'e düşüyor ( diğer oyunlarda da böyle ) hemen şarj kablosunu çıkarıp geri takıyorum, çıkardığım anda FPS iyice 10-15 oluyor takınca geri 150 FPS'e çıkıyor. Sorun nedir anlamadım, şarj kablosu gevşiyor desem olmaz çünkü kabloyu çıkarınca FPS 30 altına düşüyor, laptop soğutucu kullanmıyorum, malum yaz havası fazla ısındığından mı oluyor acaba? Çünkü bu aralar böyle bir sorun yaşamaya başladım.

Apex Legends oynarken bir anda 150 FPS alırken 30 FPS'e düşüyor ( diğer oyunlarda da böyle ) hemen şarj kablosunu çıkarıp geri takıyorum, çıkardığım anda FPS iyice 10-15 oluyor takınca geri 150 FPS'e çıkıyor. Sorun nedir anlamadım, şarj kablosu gevşiyor desem olmaz çünkü kabloyu çıkarınca FPS 30 altına düşüyor, laptop soğutucu kullanmıyorum, malum yaz havası fazla ısındığından mı oluyor acaba? Çünkü bu aralar böyle bir sorun yaşamaya başladım.

Laptoplar pildeyken kullanım süresini arttırmak için tasarruf moduna geçerler. Bu yüzden oyun gibi yüksek kaynak tükten oyunlar ve uygulamlarda istenilen performans alınamaz. Yani yaşadığınız durum normal. Oyun oynarken cihazı şarja takın.

Son düzenleme:
Sıcaklık takibi yapar mısın? Throttling gibi duruyor. Sıcaklık şarjdayken artıyor, çekince işlemci güç düşüyor ve soğuyor, takınca sıcaklık artana kadar işlemci performansını koruyor.

Laptoplar pildeyken kullanım süresini arttırmak için tasarruf moduna geçerler. Yani yaşadığınız durum normal. Oyun oynarken cihazı şarja takın.

Arkadaş cihazı zaten şarjda kullanıyormuş cihaz prize bağlı iken 30 FPS'ye düşüyor. Prizden çıkarınca daha da düşüyormuş. Prizden çekip tekrar takınca da normale dönûyor. Yanlış okudunuz sanırım.

Hocam her laptop aynı. Bende de aynı bu durum.

Hocam her laptop aynı. Bende de aynı bu durum.
Laptoplar pildeyken kullanım süresini arttırmak için tasarruf moduna geçerler. Bu yüzden oyun gibi yüksek kaynak tükten oyunlar ve uygulamlarda istenilen performans alınamaz. Yani yaşadığınız durum normal. Oyun oynarken cihazı şarja takın.
Normal. Her laptopta olan bir şey bu. Şarj düşünce FPS'de düşüyor. Sebebini tma olarka bilmesemde, bende de oluyordu. O zamandan beri laptopu şarjdan çıkartmadım.
Moderasyon ekibi uyarı atıp başlığı değiştirmiş nedense sorun şarj düştükten sonra FPS düşmesi değil zaten sürekli şarjda kullanıyorum sorun şarjdayken FPS düşüşü olması şarj kablosunu çıkarıp takınca düzeliyor.

Sıcaklık takibi yapar mısın? Throttling gibi duruyor. Sıcaklık şarjdayken artıyor, çekince işlemci güç düşüyor ve soğuyor, takınca sıcaklık artana kadar işlemci performansını koruyor.
Sürekli şarjda kullanıyorum zaten, oyun oynatmıyor normal olarak Apex Legends oynarken işlemci sıcaklığı 85 derecelere varıyor önceden yoktu böyle bir sorun ama bu aralar yaşanmaya başladı. Dediğim gibi laptop soğutucu kullanyorum yaz havasının verdiği sıcaklıkla beraber böyle bir sorun çıkmış olabilir mi acaba?

Geri
Yukarı