HP Victus 16 Type-C'den görüntü alınır mı?

Kablonda sorun vardı muhtemelen. Aynı kabloyu 2 yıldır kullanıyorum ve iki farklı cihazda sorunsuz görüntü alıyorum.

@Saint Lucia DP 1.4 Pusat

Evet haklısın. Güncellenmiş bu kablo da. Fark etmemişim.
Sayfasına girince gördüm.
Kaliteli kablo bu bozuk olma ihtimali de zayıf. Absürt bir durum. Umarım kablo bozuktur.

1715324634153.png

Evet haklısın. Güncellenmiş bu kablo da. Fark etmemişim.
Sayfasına girince gördüm.
Kaliteli kablo bu bozuk olma ihtimali de zayıf. Absürt bir durum. Umarım kablo bozuktur.

Eki Görüntüle 2191565

Merhaba tekrardan umarım bu tip kablo alacak arkadaşlara yardımcı olur yazdıklarım ve deneyimlerim
Paugge kablo geldi ve taktım çalıştı USB Type-C'den DisplayPort olarak
Fakat:
Bunu internette araştırdım ve keşke karşıma daha önce çıksa idi dedim ama iade ettim bu kabloyuda maalesef
Type-C'den goruntu gelmemesi sorunu kablo da değilmiş laptopun ben Dahili ekran kartı yani AMD driver kurmadığım içinmiş...
İşte asıl sorun burada başliyor
Alacak arkadaşların bilgisine Type-C'den sadece dahili ekran kartı destekliyor
4070'li laptopta NVIDIA görüntü gelmesi için HDMI'dan illaki çıkış olması gerekiyormuş
Bunu deneyerek ve araştırdım ogrendim
Lütfen dikkatli olun alırken Type-C'den sadece dahiliden görüntü alirsiniz ve bu oyun oynatmaz size bilginize

Onun yerine HDMI to DP alacaksınız ben onun siparişini verdim (bulunması çok zor )
Piyasada yazınca çıkanlara dikkat Hepsi DP TO HDMI. Bize HDMI TO DP lazım.

Gelsin bu konuyu güncellerim

Merhaba tekrardan umarım bu tip kablo alacak arkadaşlara yardımcı olur yazdıklarım ve deneyimlerim
Paugge kablo geldi ve taktım çalıştı USB Type-C'den DisplayPort olarak
Fakat:
Bunu internette araştırdım ve keşke karşıma daha önce çıksa idi dedim ama iade ettim bu kabloyuda maalesef
Type-C'den goruntu gelmemesi sorunu kablo da değilmiş laptopun ben Dahili ekran kartı yani AMD driver kurmadığım içinmiş...
İşte asıl sorun burada başliyor
Alacak arkadaşların bilgisine Type-C'den sadece dahili ekran kartı destekliyor
4070'li laptopta NVIDIA görüntü gelmesi için HDMI'dan illaki çıkış olması gerekiyormuş
Bunu deneyerek ve araştırdım ogrendim
Lütfen dikkatli olun alırken Type-C'den sadece dahiliden görüntü alirsiniz ve bu oyun oynatmaz size bilginize

Onun yerine HDMI to DP alacaksınız ben onun siparişini verdim (bulunması çok zor )
Piyasada yazınca çıkanlara dikkat Hepsi DP TO HDMI. Bize HDMI TO DP lazım.

Gelsin bu konuyu güncellerim

MUX açık olduğunda Type-C'den görüntü vermiyor olabilir. Aynı durum Tulpar T7 20.5 cihazında başıma gelmişti ve ertesi gün iade etmiştim. Mevcutta kullandığım Nitro 16 ve Helios Neo 16 cihazları Type-C'den direk harici ekran kartından görüntü alabiliyor (MUX veya Optimus fark etmezizi.)
Örnek olarak şöyle gösterebilirim. Cihazını optimusa aldığında PhysX sayfasında hangi giriş hangi kartta görebilirsin. Ben şu an Only NVIDIA da kullanıyorum dahili kart kapalı tüm portlar harici kartta gözüküyor. Optimus'u açın sizde ve PhysX'in ekran görüntüsünü paylaşın bir bakalım hangi giriş hangi kartta duruyor.

1715936496223.png

MUX açık olduğunda Type-C'den görüntü vermiyor olabilir. Aynı durum Tulpar T7 20.5 cihazında başıma gelmişti ve ertesi gün iade etmiştim. Mevcutta kullandığım Nitro 16 ve Helios Neo 16 cihazları Type-C'den direk harici ekran kartından görüntü alabiliyor (MUX veya Optimus fark etmezizi.)
Örnek olarak şöyle gösterebilirim. Cihazını optimusa aldığında PhysX sayfasında hangi giriş hangi kartta görebilirsin. Ben şu an Only NVIDIA da kullanıyorum dahili kart kapalı tüm portlar harici kartta gözüküyor. Optimus'u açın sizde ve PhysX'in ekran görüntüsünü paylaşın bir bakalım hangi giriş hangi kartta duruyor.

Eki Görüntüle 2197434

Hafta sonu bakarım atabilirsem.
Şöyle bir şey var
Reddit de şöyle bir şey var ki doğru bu
HP'lerde harici ekran kartı sadece HDMI ile oluyor maalesef
Bende de görüntü geliyor mix yapıca sorun yok o konuda fakat NVIDIA denetim masasında ekran yinele değil de sadece monitör deyince NVIDIA kabloyu görmüyor sadece görüntü geliyor ve Windows ayarlardan grafik kartlarına bakınca sdaece monitörde iken gelişmiş seçeneklerde AMD çikiyor
Ekran yineleme deyince orada zaten sorun yok ama dediğim gibi gsing gibi özellelikler gelmiyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı