HP Victus 16 Valorant oynarken 95 dereceleri görüyor

Umut2007

Femtopat
Daha fazla  
Şarja takmadan bu durumun olması çok normal. Oyun oynayacaksanız şarjda kullanın yoksa tam performans alamazsın. Şarja takmadığın zaman, batarya hem CPU hem de GPU'yu tam besleyemeyeceği için düşük performans verir.

Merhaba, bende de Victus 16 var 3060, i5 12500H 16 GB RAM var. Valorant performans girince bugün islemci 90-95 derecelere çıktı normal mi? Niye böyle oluyor ve Valorant'ta boyleyse RDR2 tarzı oyunlarda ne olur diye aklıma takiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle cihazı ne zamandır kullanıyorsunuz? 12500H için bu dreceler zarar vermez, işlemciler çok daha yüksek sıcaklıklara dayanabilir, zaten zarar gelme noktasına ulaşmadan kendini kapatır. Eğer performans olarak kayıp yaşatmıyorsa bir sorun olmaz bu sıcaklıklar. Ekstra olarak cihazın hava girişlerini biraz yükseltin, eğer yüksek değilse.

Garipmiş, bakım yapın belki çok tozlu ortamda kullanılmıştır.

Valorant 95 derece normal değil.

Hocam ben FPS kısıtlamasını kaldırınca bende de 90'a kadar çıkıyor. Aynı sorunu 2 arkadaşımda daha yaşadık.

Muhtemelen konu sahibi hocamın soğutması yetersiz.

Bir şeyler yaptım Turbo Boost kapatma sanırım internetten bakarak FPS düştü biraz yani 200 250 arası 90 derece falan olurken şu an 150 200 arası arada 220 görüyorum işlemci 69 70 derecelere düştü

Geri
Yukarı