HP victus bilgisayar kilitleniyor

Ritalin98

Decapat
Daha fazla  
RAM
8GB SK Hynix 3200MHz x2
SSD veya HDD modeli
Nvme Samsung 1TB SSD
Ekran kartı
İntel R Uhd Graphics, Geforce Rtx3060
İşlemci
11th Gen İntel 11800H
Merhabalar yeni aldığım Gaming laptopun 4.ayındayım. Bilgisayarımla ilk iki üç ay hiçbir sorun yaşamadım. Daha sonra Cyberpunk'ı indirdim ve oyunun ilk saatinde bilgisayarda bir kilitlenme gerçekleşti. Bu kilitlenmeye eşlik eden bir hoparlör takılma sesi de vardı. Yabancı kaynaklarda, duyduğum bu ses "buzzing sound" olarak geçiyor. Bilgisayar bu şekilde kilitlendiğinde güç tuşuyla reset atmak dışında hiçbir şey yapamıyorum. Tabii ben de sadece bu oyunda bu sorunu gördüğüm için haliyle Cyberpunk oyunuyla alakalı bir sorundur diye düşündüm. Oyunu silip tekrar kurdum ve dosyaları doğrulama vs yaptım. Sorunum devam etti. İlerleyen zamanlarda sistemi nispeten yoğun kullanan başka oyunlarda da benzer sorunlar yaşadım. Bunun için HP'nin servisiyle iletişime geçtiğimde söyledikleri her şeyi yaptım. Bilgisayarı sıfırladım, güç planını değiştirdim ve sürücülerin güncelliğinden emin oldum. Parçaları tek tek stress testlerine aldım ve hiçbir sorun görülmedi. Şu anda oyun oynamaya çalışırken hala bu sorunu yaşamaya devam ediyorum. Her türlü fikir önerisine açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı