HP Victus E1004NT alınır mı?

Attığınız modellerde ekran kartları benim attığım modelden daha iyi ama benim attığım modelde de Ryzen 7 6800H var işlemci benim için daha ön planda olduğunu göz önünde bulundurursak benim attıgım daha mantıklı bir seçim olmaz mı sizce de.

Hocam sadece çekirdek sayısına bakmak yeterli bilgi vermiyor diye biliyorum. Performans açısından Ryzen 7 6800H daha performanslı değil mi?

Değil dostum değil, çekirdek sayısını kast etmedim evet 13500H'da 4 çekşrdek daha fazla var ama bunu kast etmedim, testlere bakarsan hem tek hem de Multi'de daha güçlü ve daha yeni nesil. 6800H 2 yıllık, 13500H 1 yıllık işlemci.

Şunları buldum ekran kartı watt değerlerine bakamadım ama

Bu modeller çok daha mantıklı illa Ryzen olsun diyorsan ilk öneriyi alabilirsin. Son nesil Ryzen işlemcilerin güç tüketimi ve dolasıyla ısı üretimi Intel'e göre daha düşük.

Değil dostum değil, çekirdek sayısını kast etmedim evet 13500H'da 4 çekşrdek daha fazla var ama bunu kast etmedim, testlere bakarsan hem tek hem de Multi'de daha güçlü ve daha yeni nesil. 6800H 2 yıllık, 13500H 1 yıllık işlemci.

Bu modeller çok daha mantıklı illa Ryzen olsun diyorsan ilk öneriyi alabilirsin. Son nesil Ryzen işlemcilerin güç tüketimi ve dolasıyla ısı üretimi Intel'e göre daha düşük.
Anladım hocam yanıtınız için teşekkür ederim değerlendireceğim.

Onün yerine söyle bir 4050 alabilirsin

İşlemci konusu kafama takılıyor hocam çoğu yerde rayzen 7 6800 daha iyi gösteriyor 12500h den. Attığım üründe r7 var.

Dediğim gibi ekran kartlık çok işim yok. Benim için işlemci gücü daha ön planda.

İşlemci konusu kafama takılıyor hocam çoğu yerde rayzen 7 6800 daha iyi gösteriyor 12500h den. Attığım üründe r7 var.

Yazılım geliştirme içinse AMD yerine Intel tercih edilmeli bence.
Atılan acerlarda İ7 12650h ve i5 12500h var, performans olarak çok fark var mı ikisi arasında. Hangisini tercih etmeliyim. Çekirdek sayısı olarak i5 12500h daha fazla. Fiyat olarak da i7, i5 ten 3k daha fazla değer mi sizce?

Son düzenleme:
İşlemci konusu kafama takılıyor hocam çoğu yerde Ryzen 7 6800 daha iyi gösteriyor 12500H'den. Attığım üründe R7 var.

Atılan Acer'larda i7 12650H ve i5 12500H var, performans olarak çok fark var mı ikisi arasında. Hangisini tercih etmeliyim. Çekirdek sayısı olarak i5 12500H daha fazla. Fiyat olarak da i7, i5'ten 3K daha fazla değer mi sizce?

Hocam i7 tercih etmelisiniz bence. Daha uzun ömürlü daha performanslı. i5 bir zamandan sonra artık sizin işinizi karşılamayacaktır. Ha bir de Acer marka almanızı çok tavsiye etmem bir zamandan sonra sıkıntı yaşayabilirsiniz. HP Victus tercihimdir.

Hocam i7 tercih etmelisiniz bence. Daha uzun ömürlü daha performanslı. i5 bir zamandan sonra artık sizin işinizi karşılamayacaktır. Ha bir de Acer marka almanızı çok tavsiye etmem bir zamandan sonra sıkıntı yaşayabilirsiniz. HP Victus tercihimdir.
Hangi nesil i7 alayım peki 12650h iyi midir?

Hangi nesil i7 alayım peki 12650h iyi midir
En düşük 12. nesil almanızı tercih ederim. Benim kullandığım şu anda 13. nesil ve gayet iyi her işimi çözüyor.
Anladım teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı