HP Victus Gaming 15-FB0009NT için RAM önerisi

coolfire

Hectopat
Merhaba cihazı oğlum için aldım ancak 2x4 GB RAM mevcut ve oyunlarda bazen sıkıntı oluyor. RAM yükseltmek istiyorum. 2x8 mi yoksa 2x16mı olmalı uyumlu model tavsiye verirseniz memnun olurum teşekkürler. Garantisi devam ediyor kendim mi takmalıyım yoksa servise mi taktırmak lazım fiyat çok eder mi?

Ürün numarası 78j63EA.
Nvıdıa® GeForce rtx™ 3050 dizüstü bilgisayar GPU (4 GB GDDR6 ayrılmış).
8 GB DDR4-3200 MHz RAM (2 X 4 GB)

Dosya Ekleri

• 1000032179.jpg
    1000032179.jpg
    105,8 KB · Görüntüleme: 18
  • 1000032180.jpg
    1000032180.jpg
    100,1 KB · Görüntüleme: 16
Ben olsam 2x8 Curical Ramlari tercih ederdim. Arkadaşıma aldırmıştım, montajını da kendim yaptım herhangi bir sorun yaşatmadı. Dual ram almanız kesinlikle daha garanti olacaktır fakat isterseniz ayrı ayrı'da alıp birleştirebilirsiniz fakat Çipler bazen uyumsuzluk yaratabiliyor.
2x8 Şeklinde tamamen aynı özelliklere sahip Curical Ramlar:
2x8 Şeklinde tamamen aynı özelliklere sahip Corsair Ramlar:
2x16 Şeklinde tamamen aynı özelliklere sahip Kingston Ramler:

Ben olsam 2x8 Crucial RAM'leri tercih ederdim. Arkadaşıma aldırmıştım, montajını da kendim yaptım herhangi bir sorun yaşatmadı. Dual RAM almanız kesinlikle daha garanti olacaktır fakat isterseniz ayrı ayrı'da alıp birleştirebilirsiniz fakat çipler bazen uyumsuzluk yaratabiliyor.
2x8 şeklinde tamamen aynı özelliklere sahip Crucial RAM'lar:
2x8 şeklinde tamamen aynı özelliklere sahip Corsair RAM'lar:
2x16 şeklinde tamamen aynı özelliklere sahip Kingston RAM'ler:

PC im 2x16'yı destekliyor mu ki yoka tabii ki 2x16 almak isterim ama sanki 2x8 sadece gibi düşünmüştüm.

Evet aslında bende o yüzden Crucial öneririm demiştim. RTX 3050 çok da güçlü bir kart değil 16 GB RAM gayet yeterli olacaktır.

Tekrar merhaba RAM'larin siparişini verdim teşekkürler. Mevcut HDD 500GB yeterli gelmiyor ilave HDD takabilir miyim yoksa tek çıkış ise mevcudu söküp yenisinimi takmalıyım. CPU-Z de bu bilgi var mı varsa size zahmet olmaz ise detayını ileteyim mi?

Tekrar merhaba RAM'larin siparişini verdim teşekkürler. Mevcut HDD 500GB yeterli gelmiyor ilave HDD takabilir miyim yoksa tek çıkış ise mevcudu söküp yenisinimi takmalıyım. CPU-Z de bu bilgi var mı varsa size zahmet olmaz ise detayını ileteyim mi?
İçini açmadan tam emin olamayız ona. Bir kaç video izledim galiba hepsinde de tek slot NVMe M2 SSD vardı. Muhtemelen içerisindeki SSD'yi söküp yerine daha yüksek boyutlu takabilirsiniz. RAM takarken içinin resmini çekebilirseniz yardımcı olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı