HP Victus i5-12500H laptop nasıldır?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-29 202804.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-29 202804.png
    63,9 KB · Görüntüleme: 102
  • Ekran görüntüsü 2022-08-29 203033.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-29 203033.png
    186,4 KB · Görüntüleme: 87
Hocam bu modelinde ekran sallanması nasıl, mümkünse onun videosunu atabilir misiniz?

Ekran kapanıp açılırken, ya da laptop durağan şekildeyken herhangi bir sallanma yok.

Fakat ekranı çekip bırakırsanız sallanıp bir süre sonra duruyor. Genelde bahsedilen sallanma bu galiba. E onu hangi laptopa yapsanız oluyor zaten. Ki yapmanızın da bir anlamı yok tabii.

RAMExpert daha DDR5leri algilayamiyor galiba 😃 sanmıyorum bu cihazda 2 slot olması lazım hocam içini açıp bakın isterseniz mümkünse.
Sizin dediğinize göre 2 slot varsa Ram expert doğru göstermiyor mu zaten?

Evet 16 gb ram alınca her türlü açmış olacağım da durup dururken açmayayım ya yeni cihaz zaten ne olur ne olmaz :)

Ekran kapanıp açılırken, ya da laptop durağan şekildeyken herhangi bir sallanma yok.

Fakat ekranı çekip bırakırsanız sallanıp bir süre sonra duruyor. Genelde bahsedilen sallanma bu galiba. E onu hangi laptopa yapsanız oluyor zaten. Ki yapmanızın da bir anlamı yok tabii.

Sizin dediğinize göre 2 slot varsa RAM expert doğru göstermiyor mu zaten?

Evet 16 GB RAM alınca her türlü açmış olacağım da durup dururken açmayayım ya yeni cihaz zaten ne olur ne olmaz :)

Yok hocam DDR5 RAM'i DDR4 diye göstermiş ona dedim ben, evet öyle.

Victus'ların önceki nesillerinde bazı modellerde tek slot vardı. 2022 modellerde iç tasarımı biraz değişti (soğutma sistemi de), iki adet RAM slotu ve iki adet özel soğutucu yüzeyli SSD slotu var.

Belki çok zayıf bir ihtimal en alt modelde (?3050?) tek SSD slotu gibi bir durum olabilir ama sanmıyorum.

Ayrıca Asus'lardaki gibi TR'ye ayrı (kırpılmış) Avrupa'ya ayrı model gibi bir durum da görmedim şimdilik.

Hocam bu modelinde ekran sallanması nasıl, mümkünse onun videosunu atabilir misiniz ?
Büyük ihtimalle tek slot var gibi ama içini açınca öğrenirim artık.
Hp nin kendi sitesinde bellekle ilgili bunlar belirtilmiş.

Dostum indirim köşesinde ddr5 ram indirime girmiş kaçırma görmediysen. Teknorya satıcısına sordum 2 slotlu dedi.

HP Victus 16-D1045NT (68P30EA) bendeki modelin ürün kodu böyle geçiyor seninki ile aynı mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-08-30-00-07-03-271_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-08-30-00-07-03-271_com.android.chrome.jpg
    80,3 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleme:
HP'nin kendi sitesinde bellekle ilgili bunlar belirtilmiş.

Dostum indirim köşesinde DDR5 RAM indirime girmiş kaçırma görmediysen. Teknorya satıcısına sordum 2 slotlu dedi.

HP Victus 16-D1045NT (68P30EA) bendeki modelin ürün kodu böyle geçiyor seninki ile aynı mı?

Evet benim laptop da HP Victus 16-D1045NT. Parantez içindeki kısmı bilmiyorum.

CMD'den baktığımda da 2 slot var gösteriyor. Hatta kapasite 128 GB'a kadar desteklediği yazıyor.

Bende grafik işlemci olarak Intel UHD grapics var misal. Bunun gibi değişken olan kısımlar olabilir.

MediaMarkt'daki görevli ve kasiyere sorduğumda tek slot dendi. Eve gelip başlangıç-performans kısmına bakınca da tek slot olduğunu kabullendim ama şu an emin olamadım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-30 181037.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-30 181037.png
    25,5 KB · Görüntüleme: 77

Geri
Yukarı