HP Victus iade edilmeli mi?

doğukan07

Hectopat
Herkese merhaba. 2 hafta önce bu ürünü almıştım. Tocuhpadi arızalı olduğu için iade ettim.
https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t7-v20-6-2/
Daha sonra bu ürünü aldım.

edia-amazon.com%2fimages%2fI%2f41qHrK9RsEL._SL500_.jpg

favicons?domain=www.amazon.com.png

Amazon.

https://www.amazon.com.tr/dp/B0CNKCQNNL?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

Ekran rengi biraz soluk geldi gözüme. Mimari çizim programları için aldım. Bunu iade etmezsem eğer 2x32 DDR5 RAM takviyesi yapacağım. Ayrıca 1 M.2 slotu olduğu için onu da ilerleyen zamanlarda 2 TB'a çıkaracağım.
Kafam gerçekten araştırmaktan çorba oldu. Düşüncelerinizi merak ediyorum. Monster servisi en azından ulaşılabilir. HP'ye ulaşamadım daha. RAM yükseltmesini yetkili servis dışında halletsem garanti dışı mı kalır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran için tamam desem diğer özelliklerini karşılaştırdığınızda Monster ile. Hangisini tercih etmeliyim? İleride servis garanti vs. göz önünde bulundurursak.
Iade imkanin varsa Nitro 5'in 165 Hz RTX 4060'li modellerine yonel, onlarda 72 NTSC %100 sRGB panel kullaniliyor, Victus'a gore cok daha basarili bir goruntu kalitesi var. Sahsen 45.000 TL verdigim urunun Monster olmasini istemem.

Son düzenleme:
Victus'u 37.000'e almıştım. Fiyatına göre peki değer mi?
Mimari cizim programlarinda render vs. aliyorsan ve bunlari GPU ile alma imkanin varsa 7840HS oldukca gereksiz, daha ucuza 12450H RTX 4060'li Lenovo LOQ var, daha iyi ekrani olan 12700H RTX 4060'li Acer Nitro 5 var veya ayni Victus'un 7640HS ve 13500H versiyonu var ve daha ucuz.

Islemci gucune ihtiyacin yoksa degmez, yoksa deger tabii ama ben ne olursa olsun Nitro 5 alirdim.

Mimari cizim programlarinda render vs. aliyorsan ve bunlari GPU ile alma imkanin varsa 7840HS oldukca gereksiz, daha ucuza 12450H RTX 4060'li Lenovo LOQ var, daha iyi ekrani olan 12700H RTX 4060'li Acer Nitro 5 var veya ayni Victus'un 7640HS ve 13500H versiyonu var ve daha ucuz.

Islemci gucune ihtiyacin yoksa degmez, yoksa deger tabii ama ben ne olursa olsun Nitro 5 alirdim.
Render programım cpu 3ds max ve corona render kullanıyorum.

Bana 64 gb uyumlu ram önerebilirmisiniz hp victus için.
Bunu buldum sadece.Uyumlumu bilmiyorum

Dostun forumda %45 NTSC paneller ile alakalı kalibrasyon rehberi var, sırf panel kötü diye iade etmenin anlamı yok üst düzey model değil sonuçta.

Geri
Yukarı