HP Victus Laptop 16 - D1023NT alınır mı?

Bütçe
20000

WinTime

Hectopat
Yer
Afyon/Merkez
Hocalarım merhaba. Malum şu aralar indirim dönemi, fiyatlar fırlamadan son bir şansla bilgisayar almak istiyorum.
Şu an indirimdeyken bu laptopu almak mantıklı mı?
Yoksa ASUS ROG'un şu bilgisayarını mı alsam?
Şuamki bilgisayarım HP ve desteğini seviyorum, ASUS'ta zaten kaliteli bir marka bunun dışındaki markalara bakmıyorum. Bu ASUS'un modeli bu kasım'da indirime girer mi bir de onu merak ediyorum. Sizce hangisi daha mantıklı, HP Victus sizce boyutu olsun, DDR5 RAM'leri olsun daha mı iyi sizce ya ona göre alacağım. Ve 500 GB M.2 SSD olması sıkıntı yaratır mı, ekstra bir SSD slotu bulunuyor mu bilgisayarda bilgisi olan aydınlarsa çok sevinirim ❤

Victus öğrendiğim kadarıyla DDR5 4800 MHz 2x8 ramlere ve 2 m.2 ssd portuna sahipmiş. Klavyesindeki aydınlatma sadece beyaz mı yoksa rgb mi çok merak ediyorum. Ve sizce hangisi arkadaşlar görsellikten biraz ödün vermeye değer mi ?

Son düzenleme:
Kesinlikle Victus. İşlemci olarak pek fazla fark olmaz. Hatta ısınma konusunda AMD size sorun çıkarabilir muhtemelen. Ekran kartı da aynı. RAM konusunda Victus ddr5 RAM'e sahip olduğu için çok daha avantajlı. SSD konusunda ise Rog daha avantajlı. Kendiniz seçmelisiniz. Eğer sizin için alan RAm'den daha önemli ise Rog için tercih sebebi olabilir.

DDR5'in oyun performansına etkisi yüzde 3 filan RAM kısmını geç. Performans olarak SSD taktırırsın victusa yine ROG'dan ucuz olur. Burada işlemciye karar vermen lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
5800H Omen 15 kullanıcısıyım. Windows 11'e ilk geçtiğimde fTPM yüzünden çok lag sorunları yaşadım. Intel daha verimli çalışıyor. Hplerin 4800H modellerine dahi Windows 11 sürücüleri verilmedi. Windows 12 geleceği konuşuluyorken hem fazladan para verip hem de 2 sene önceki işlemciyi almazdım.

5800H Omen 15 kullanıcısıyım. Windows 11'e ilk geçtiğimde fTPM yüzünden çok lag sorunları yaşadım. Intel daha verimli çalışıyor. Hplerin 4800H modellerine dahi Windows 11 sürücüleri verilmedi. Windows 12 geleceği konuşuluyorken hem fazladan para verip hem de 2 sene önceki işlemciyi almazdım.
İşlemci bakımından hem çok güncel hemde 4800h'ın performans olarak gerçekten önünde. Omen çok güzel bi seri ama victusunda çok altında kaldığını sanmıyorum soğutmasını falan çok beğenmişler. Hala görüslerinizi bekliyorum bu bilgisayar bu fiyatın altına gelir mi sizce ? Yoksa 20000ken kaçırmayayım mı ?

Hocalarım merhaba. Malum şu aralar indirim dönemi, fiyatlar fırlamadan son bir şansla bilgisayar almak istiyorum.
Şu an indirimdeyken bu laptopu almak mantıklı mı?
Yoksa ASUS ROG'un şu bilgisayarını mı alsam?
Şuamki bilgisayarım HP ve desteğini seviyorum, ASUS'ta zaten kaliteli bir marka bunun dışındaki markalara bakmıyorum. Bu ASUS'un modeli bu kasım'da indirime girer mi bir de onu merak ediyorum. Sizce hangisi daha mantıklı, HP Victus sizce boyutu olsun, DDR5 RAM'leri olsun daha mı iyi sizce ya ona göre alacağım. Ve 500 GB M.2 SSD olması sıkıntı yaratır mı, ekstra bir SSD slotu bulunuyor mu bilgisayarda bilgisi olan aydınlarsa çok sevinirim ❤

Victus öğrendiğim kadarıyla DDR5 4800 MHz 2x8 ramlere ve 2 m.2 ssd portuna sahipmiş. Klavyesindeki aydınlatma sadece beyaz mı yoksa rgb mi çok merak ediyorum. Ve sizce hangisi arkadaşlar görsellikten biraz ödün vermeye değer mi ?
İkisi arasından victus.

Yeni konular

Geri
Yukarı