HP Victus laptop bakımı yapılmasına rağmen i5-12500H işlemci 85 dereceye ulaşıyor

vSavitar

Femtopat
Daha fazla  
HP Victus RTX 3060 i5 12500H işlemciye sahibim alalı 1 yıl oldu servisine gönderdim. Temizlik ve macun değişimi için göndermeden önce ekran kartı 86 işlemci 85-90 arasıydı cihaz geldi ekran kartı 75 dereceyi geçmiyor ama işlemcideki 12 cekirdek Core olanlar 80 85 derece arası ama package olan 95 98 derece sürekli servise vermeden önce böyle bir sorun yoktu. Core ile package farkı nedir bir de tekrar servise göndermeli miyim?

İşlemci için yükte bu değerler normal; ekran kartınız eskiden ısınıyormuştu ama o da çözülmüş. Core ile Package arasındaki fark ise Core bütün işlemcinin ortalama sıcaklığı iken Package çekirdeklerin tekil sıcaklığını belirtiyor.

İşlemci için yükte bu değerler normal; ekran kartınız eskiden ısınıyormuştu ama o da çözülmüş. Core ile Package arasındaki fark ise Core bütün işlemcinin ortalama sıcaklığı iken Package çekirdeklerin tekil sıcaklığını belirtiyor.
ama daha önce core olan 12 cekirdeğin hepsi 85 civarındayken package de 85 civarı gidiyordu bakımdan geldikten sonra package 95lerde hep paralel gitmesi gerekmiyormu

HP Victus RTX 3060 i5 12500H işlemciye sahibim alalı 1 yıl oldu servisine gönderdim. Temizlik ve macun değişimi için göndermeden önce ekran kartı 86 işlemci 85-90 arasıydı cihaz geldi ekran kartı 75 dereceyi geçmiyor ama işlemcideki 12 cekirdek Core olanlar 80 85 derece arası ama package olan 95 98 derece sürekli servise vermeden önce böyle bir sorun yoktu. Core ile package farkı nedir bir de tekrar servise göndermeli miyim?
Bu laptoplar ısınıyor hocam. Siz elinizdekine dua edin. Bende ekran kartı 80 derecelerdeyken sizde 75 en azından ve benim işlemci de sizin gibi 85 90 derecelerde. İntel işlemciler sanırım giriş seviye laptoptlarda geneli böyle.

Isı istemiyorsanız oyunlarda fps limitleyin derim. Ya da laptopun modunla oynayın. Bakıyorum AMD işlemcili laptoplarda 70 derecelerde intel işlemcilere bakıyorum 90 görüyor. AMD işlemciler daha az güç emiyor ve güzel performans veriyor bizdekiler wat canavarı.

ama daha önce core olan 12 cekirdeğin hepsi 85 civarındayken package de 85 civarı gidiyordu bakımdan geldikten sonra package 95lerde hep paralel gitmesi gerekmiyormu
Paralel gitmesi gerekmez, bazı işlemlerde bazı çekirdekler daha fazla ısınabilir. Zaten bu işlemcinin güvenli en yüksek sıcaklığı 105 derece diye biliyorum. İşlemciniz şu an normal değerlerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı