HP Victus laptopta 16 GB RAM'in %37'si kullanılıyor

brk5000

Femtopat
Daha fazla  
HP Victus Gaming bilgisayarım var, 4 GB ekran kartı 16 GB bellek RAM'i var. Fakat bu RAM PC yenı açıldıgında Görev Yöneticisi'nden baktıgımda %37-38'i kullanımda oluyor; bu normal mi?

Dosya Ekleri

• ram.png
    ram.png
    84 KB · Görüntüleme: 34
Arkada çalışan uygulamalar RAM'i kullanıyor olabilir, işlemler sayfasını atar mısınız? Bunun dışında Windows kendi RAM kullanımını bilgisayardaki RAM miktarına göre ayarlar, eğer çok RAM'iniz varsa boşta da çok RAM kullanmaya başlar.

Arka planda şu an bunlar çalışıyor.
arka planda çalışanlarr burdakilerde ama çoğunu önceden kapattım sadece intel grapchıs açık

Android Studio denen şu programlama aracı çok fazla RAM götürüyor kullanmadığınız zaman uygulamayı seçip görevi sonlandıra tıklayın muhtemelen başlangıç uygulaması olduğu için öyledir isterseniz kapatılabilir.

Android Studio başlangıç uygulaması değil hocam. Şu anda o uygulamayı kullanıyorum. Ondan dolayı ve şu anda da RAM'imin %60'ı kullanılıyor bence bu da normal değil.

Dosya Ekleri

• arkaplan.png
    arkaplan.png
    93,4 KB · Görüntüleme: 10
Arka planda çalışanlarr buradakilerde ama çoğunu önceden kapattım sadece Intel grapchıs açık.

Android Studio başlangıç uygulaması değil hocam. Şu anda o uygulamayı kullanıyorum. Ondan dolayı ve şu anda da RAM'imin %60'ı kullanılıyor bence bu da normal değil.

Bir programlama uygulaması için normal karşılanabilir uygulamayı bilmediğim için net bir şey söyleyemem tabii o an uygulamada ne yaptığınıza veya uygulama yapısına bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı