TheChief

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Hp Victus 16-D1048NT Gaming Laptop

İntel Core i5 12500H
Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 3050 Laptop GPU
Ekran Kartı Bellek Tipi: GDDR6
Ekran Kartı Hafızası: 4 GB
512 GB SK Hynix M.2 SSD
Ram 16 GB
1x Crucial Technology 8GB DDR5 4800Mhz CL40
1x SK Hynix 8GB DDR5 4800Mhz CL40
Bellek Hızı 4800 MHz
Bellek Yuvası 2
Ekran Özelliği Full HD
Ekran Yenileme Hızı 144 Hz
HP Victus laptopa upgrade yapmıştım. 8 GB DDR5 4800MHz SK Hynix RAM vardı. Diğer slota 8 GB DDR5 4800MHz Crucial RAM takmıştım. İkisi birlikte çalışıyor sorun çıkarmıyordu CS:GO'da ekran kilitlenme tepki vermeme sorunu yaşadım.
RAM'leri ikisi de takılıyken Memtest86 ile test ettiğimde Memtest 50 küsur hata verdi. Windows bellek tanılama ise hiç hata bulamadı.

Memtest86 ile RAM'leri tek tek ayrı test ettiğimde ikisinde de hata bulamadı. RAM'ler sağlam mıdır?
Mavi ekran vs vermedi hiç. CS:GO dışında da donma, takılma, kilitlenme sorunu yaşamadım.
İkisi de aynı özellikte aynı voltajda çalışıyor.
Şu an Crucial'ı çıkarttım 8 GB SK Hynix ile kullanıyorum CS:GO'da ekran kilitlenme tepki vermeme sorunu olmadı daha.
burada sorun ikisinin uyumlu olmaması, çalışmaması mıdır sizce? Uyumlu olmadığında da Memtest hata verir mi?
aynı marka bulamadığımdan Crucial almıştım fakat aynı frekans aynı özellikte olup nasıl 55 hata verebilir açıklayabilir misiniz?

@BerkayZ87

Son düzenleme:
Her RAM konusunda dediğim gibi, kit olarak almadığınız sürece her RAM'de bu durum görülebilir. Aynı marka model dahi olsa. Çünkü fabrika tarafından test edilmiyor bu koşullar. Ama kit aldığında ise test edilerek paketleniyor.

Aynı Model Marka Ram Alıp Taksam İkinci Slota Yine Hata Verebilir, Uyumlu Olmayabilir Yani?
Yine Hata Uyumsuzluk Şansı Azdır Değil mi Farklı Marka Ram e Göre?
Aynı Markadan alıp takmayı düşünüyorum da
Yani Burda Uyumsuzluktan değil mi ramlerde hata yok?

Yani Uyumsuzluktan değil mi ramlerde hata yok?
Birde Laptop Üreticileri Garantiye Göndermek İstediğinde Aldığınız Şekilde Gönderin Diyebiliyorlar. Kit Alırsam, O ramlerle birlikte Garantiye gönderdiğimde Sıkıntı Olmaz Değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı