HP Victus RTX 3050 alınır mı?

berk799

Picopat
Daha fazla  
4 GB RTX 3050 işinizi görmez, boşa almış olursunuz. Bütçenizi 5000 TL daha ne yapıp edip artırın ve 6 GB 4050 alın.

4 GB RTX 3050 işinizi görmez, boşa almış olursunuz. Bütçenizi 5000 TL daha ne yapıp edip artırın ve 6 GB 4050 alın.

Masaüstü Gaming bilgisayarım var. Yanı oyun oynama gıbı bır nıyetım yok. Icındekı parcalar guclu diye buyuk projeler gıbı ısler yapmak ıcın kullanacagım kodlama programlar yazılım gıbı. Oyun oynarsam Max LoL oynarım bu PC'nin'de LoL'ü kaldıramayacagını düşünmüyorum.

Masaüstü Gaming bilgisayarım var. Yanı oyun oynama gıbı bır nıyetım yok. Icındekı parcalar guclu diye buyuk projeler gıbı ısler yapmak ıcın kullanacagım kodlama programlar yazılım gıbı. Oyun oynarsam Max LoL oynarım bu PC'nin'de LoL'ü kaldıramayacagını düşünmüyorum.
RTX 3050 ile yapay zeka, render gibi konularda sorun yaşarsınız, 4 GB VRAM in devri bitti. 1.5 yıldır 4 GB RTX 3050TI kullandığımdan biliyorum.

RTX 3050 ile yapay zeka, render gibi konularda sorun yaşarsınız, 4 GB VRAM'in devri bitti. 1.5 yıldır 4 GB RTX 3050 Ti kullandığımdan biliyorum.

Anladım ama yazılım ve program yapmak ıcın ekran kartına ıhtıyac duyayacagımı sanmıyorum. Visual Studio.
Studio code.
Dev C++
Android Studio.
PyCharm.
Ve benzeri programlar kullanacagım burada işlemci ve PC'nın RAM'ı onemlı diye bılıyorum. Ekran kartlı boyle almamın sebebı ıse yatırım yapmak bır nevı cunku 3-5 sene sonra bunların fıyatı gercekten cok ucacak. Bu kullanacagım programlar sıkıntı yaratır mı yine de bu laptopu alsam.
Ve görsel olarak oyle agır programlama yapmaycagım.

RTX 3050 ile yapay zeka, render gibi konularda sorun yaşarsınız, 4 GB VRAM'in devri bitti. 1.5 yıldır 4 GB RTX 3050 Ti kullandığımdan biliyorum.

Emojı attınız ama bır yorum alabılır mıyım sızden görüşünüz nedir?
:D

Son düzenleme:
Anladım ama yazılım ve program yapmak ıcın ekran kartına ıhtıyac duyayacagımı sanmıyorum. Visual Studio.
Studio code.
Dev C++
Android Studio.
PyCharm.
Ve benzeri programlar kullanacagım burada işlemci ve PC'nın RAM'ı onemlı diye bılıyorum. Ekran kartlı boyle almamın sebebı ıse yatırım yapmak bır nevı cunku 3-5 sene sonra bunların fıyatı gercekten cok ucacak. Bu kullanacagım programlar sıkıntı yaratır mı yine de bu laptopu alsam.
Ve görsel olarak oyle agır programlama yapmaycagım.

Emojı attınız ama bır yorum alabılır mıyım sızden görüşünüz nedir?
:D
25000 TL bütçe ile RTX 3050 den yukarı zaten çıkamazsınız, ama yine de 6 GB 4050 en mantıklısı. 5000 TL bütçe artırmalısınız. Almışken iyisini alın.

25000 TL bütçe ile RTX 3050'den yukarı zaten çıkamazsınız, ama yine de 6 GB 4050 en mantıklısı. 5000 TL bütçe artırmalısınız. Almışken iyisini alın.

Dediklerinizde çok haklısınız aslında baktığımda bende fark ettim. Fakat gerçek bütçem 15kydi Max son olarak 25k ya kadar arttirabildim. Beklesem para biriktirsem bunlarin fiyatı da bildiğiniz gibi yerinde durmuyor. Boyle bir şey alayım dedim program yazılım işlerimi halleder.

Geri
Yukarı