HP Victus RTX 3050 laptop düşük FPS veriyor

Raijin9519

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben bir HP Victus 10 oyuncu laptop kullanıcısıyım. İlk aldığımda gerekli ekran kartı optimize ayarlarını yaptığımda oyunlarda örneğin CS:GO'da 350-450 FPS arası alıyordum, yaklaşık 3 ay geçti ve şu anda CS:GO'da 150-200 FPS arası alıyorum. Diğer oyunlarda da bu oranda bir düşüş yaşadım. Bununla ilgili kısa bir araştırma sonrası bazı kullanıcılarda da aynı sorunun olduğunu gördüm. Çözümü ile ilgili bilgi sahibi varsa bana yardımcı olabilir mi?

Laptopun özellikleri.

AMD5 5600X işlemci
RTX 3050 ekran kartı.
8 GB DDR 4 RAM
Laptopun anakartı hakkında bir bilgim yok.
2 fanlı soğutması var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben bir HP Victus 10 oyuncu laptop kullanıcısıyım. İlk aldığımda gerekli ekran kartı optimize ayarlarını yaptığımda oyunlarda örneğin CS:GO'da 350-450 FPS arası alıyordum, yaklaşık 3 ay geçti ve şu anda CS:GO'da 150-200 FPS arası alıyorum. Diğer oyunlarda da bu oranda bir düşüş yaşadım. Bununla ilgili kısa bir araştırma sonrası bazı kullanıcılarda da aynı sorunun olduğunu gördüm. Çözümü ile ilgili bilgi sahibi varsa bana yardımcı olabilir mi?

Laptopun özellikleri.

AMD5 5600X işlemci
RTX 3050 ekran kartı.
8 GB DDR 4 RAM
2 fanlı soğutması var.

Bende öyle bir sorun yok 1 yılı geçti. Servise gönderin bakım yapsınlar.

Laptopun özellikleri.

AMD5 5600X işlemci
RTX 3050 ekran kartı.
8 GB DDR 4 RAM
2 fanlı soğutması var.

Garantiye yollayın hocam.

HP'nin garantisi iyidir gönderin baksınlar sorun neymiş.

Uğraşamam derseniz atın formatı tekrar deneyin.

Garantiye göndermeye ek olarak RAM takviyesi yapmanızı öneririm. Günümüzde 8 GB rahatlıkla dolabiliyor ve 2x8GB yaptığınızda çift kanallı çalışacağı için performansınız artar.

Virüs falan olabilir mi tarama yaptınız mı? İyi bir Antivirüs ile.
Bilgisayarda hali hazırda bir virüs programı var ve farklı bir yerden dosya indirmedim,yanıtın için teşekkürler.

Bende öyle bir sorun yok 1 yılı geçti. Servise gönderin bakım yapsınlar.
Bu problemi yaşayan çoğu kişi servise göndermiş fakat hiçbir ger dönüş almamışlar pc de sıkıntı olduğuna dağir. Yanıtın için teşekkürler

Garantiye yollayın hocam.
Bu problemi yaşayan çoğu kullanıcı servise göndermesine rağmen yanıt alamamış bir sıkıntı olduğuna dağir. Yanıtın için teşekkürler

Garantiye yollayın hallederler.
Bu problemi yaşayan çoğu kullanıcı servise göndermiş fakat pc de sorun olduğuna dağir bir geri bildiri almamışlar. Yanıtın için teşekkürler

HP'nin garantisi iyidir gönderin baksınlar sorun neymiş.

Uğraşamam derseniz atın formatı tekrar deneyin.
Bu problemi yaşayan çoğu kullanıcı servise göndermiş fakat pc de sıkıntı olduğuna dağir bi geri dönüş almamışlar. Yanıtın için teşekkürler

Garantiye göndermeye ek olarak RAM takviyesi yapmanızı öneririm. Günümüzde 8 GB rahatlıkla dolabiliyor ve 2x8GB yaptığınızda çift kanallı çalışacağı için performansınız artar.
Sanırım pc 2 yuvalı yani 2x4 8 gb ram bulunmakta, yakın zamanda yükseltmeyi planlıyordum ondan önce bilgi alışverişi yapmanın mantıklı olacağını düşündüm. Yanıtın için teşekkürler

Son düzenleme:
Bilgisayarda halihazırda bir virüs programı var ve farklı bir yerden dosya indirmedim, yanıtın için teşekkürler.

Bu problemi yaşayan çoğu kişi servise göndermiş fakat hiçbir ger dönüş almamışlar PC de sıkıntı olduğuna dağir. Yanıtın için teşekkürler

Bu problemi yaşayan çoğu kullanıcı servise göndermesine rağmen yanıt alamamış bir sıkıntı olduğuna dağir. Yanıtın için teşekkürler

Bu problemi yaşayan çoğu kullanıcı servise göndermiş fakat PC de sorun olduğuna dağir bir geri bildiri almamışlar. Yanıtın için teşekkürler

Bu problemi yaşayan çoğu kullanıcı servise göndermiş fakat PC de sıkıntı olduğuna dağir bir geri dönüş almamışlar. Yanıtın için teşekkürler

Sanırım PC 2 yuvalı yani 2x4 8 GB RAM bulunmakta, yakın zamanda yükseltmeyi planlıyordum ondan önce bilgi alışverişi yapmanın mantıklı olacağını düşündüm. Yanıtın için teşekkürler

Hocam o zaman iade yapın başka bir çözüm yok yani illaki bit sorun var demek ki.

Hocam o zaman iade yapın başka bir çözüm yok yani illaki bit sorun var demek ki.
RAM i yükseltmeye çalışacağım, işe yaramaz ise pekte sorun olmaz açıkçası çünki öğrenciyim ve uygun fiyata bulduğum bir pc bu, kampanyadayken aldım. bu sorunu yaşayanlar için çözüm bulursam burada tekrar cevaplayacağım. Yanıtın için teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı