HP Victus RTX 3050 Ti oyun performansı düştü

HaeoX

Hectopat
Bilgisayarımı oyun ve ders amaçlı kullanıyorum. Yaklaşık iki haftadır oyun oynamıyordum geçen Metro 2033 Redux oynayayım dedim FPS normalde 100 üstüyken bir anda 40'lara düştü ben de oyunla alakalı sandım ardından Batman Arkham City açtım oyun 5 saniye açık kaldı sonra dondu ve kapandı. Bilgisayarımda 1 TB SSD var yaklaşık 850GB'ı dolu ondan mı olmuş olabilir ve yakın zamanda System requirements lab sitesinden birkaç dosya indirmiştim ondan olabilir mi? Bilgisayarı alalı yaklaşık 5 ay oldu. Windows orijinal değil, oyunları Epic'ten aldım. Sistem özelliklerimi görsellere ekledim. Teşekkürler.

Ekran görüntüsü 2024-03-29 022135.png

Ekran görüntüsü 2024-03-29 022145.png

Ekran görüntüsü 2024-03-29 022155.png

SSD ile alakası yok HP'nin Victus 15 soğutma olarak normal olarak biliyorum çok iyi değiller Afterburner kurup oyuna girin ve Afterburner uygulamasından oyunda iken sıcaklık değerlerine bakın. YouTube'da nasıl kullanılcağının videosu var.

CPU Görev Yöneticisi açtığım an 10-30 arası gözüküyor ardından 3 le 1 arası değişiyor GPU'ya nereden bakacağımı bilmiyorum

SSD ile alakası yok HP'nin Victus 15 soğutma olarak normal olarak biliyorum çok iyi değiller Afterburner kurup oyuna girin ve Afterburner uygulamasından oyunda iken sıcaklık değerlerine bakın. YouTube'da nasıl kullanılcağının videosu var.

Afterburner'ın hangi sürümünü indirmeliyim final mi beta mı?

Görev yöneticisine bakarak emin olamazsınız hocam, Görev Yöneticisi açıldığında çalışmayı durduran yazılımlar mevcut.

Afterburner kurabilirsiniz, kurarken Rival Tunel'i de yüklerseniz bir iki ayar ile oyunlarda anlık değerleri görebilirsiniz.

Görev yöneticisine bakarak emin olamazsınız hocam, Görev Yöneticisi açıldığında çalışmayı durduran yazılımlar mevcut.

Afterburner kurabilirsiniz, kurarken Rival Tunel'i de yüklerseniz bir iki ayar ile oyunlarda anlık değerleri görebilirsiniz.
Ya hocam uygulamanın arkasına saklanıyor OBS tarihi eser dışında %80 CPU nasıl kullanılır mesela arkadaş ss atmıştı :D

CPU Görev Yöneticisi açtığım an 10-30 arası gözüküyor ardından 3 le 1 arası değişiyor GPU'ya nereden bakacağımı bilmiyorum.

Afterburner'ın hangi sürümünü indirmeliyim final mi beta mı?

Final hocam.

Geri
Yukarı