Bütçe
30000
Okuman yok sanırım. Bütün Victus'cular bu konuda üzerime geliyor 😀 Tekrardan söylüyorum, Victus'un soğutması i5 ve Ryzen 5'i soğutuyor fakat Ryzen 7 Ve i7'de berbat bir performans gösteriyor. Yük altında 103 -105 Derecede geziniyorlar. Bilgisayardan anlamıyor olabilirsin. Bahsettiğimiz i7 İşlemcisi i5 işlemcisine göre daha güçlü ve daha fazla ısı üretir. (Mesela) i5 78 Derecede çalışırken i7, 85 Derecede çalışır. AMD tarafında da aynı olay. R7, R5'ten daha güçlü ve daha fazla ısı üretir. Bu yüzden ısı konusunda bu işlemcileri bir tutamazsın. Bilmeden boş boş konuşmayalım. Bir de yalan demişsin: D Bana inanmıyorsan internette Victus ısınma sorunu diye aratırsın. Örnek: HP victus 16-E0004NT ısınıyor
Bilgisayar bilgim var gayet sen merak etme fanları quit modda açıyordur o arkadaş max ayarda gayet iyi soğutur diye inat ediyorum netteki testlere göre çünkü yine iyi soğutuyor.

Bilgisayar bilgim var gayet sen merak etme fanları quit modda açıyordur o arkadaş max ayarda gayet iyi soğutur diye inat ediyorum netteki testlere göre çünkü yine iyi soğutuyor.
ok 👍

Ne gibi sorunlar yaşadın? TR'de laptop tarafında Monster dışında düzgün servis yok, ASUS'un servisine bakan SMS infocomm da bayağı kötü. 6800H 3060 TUF'lardan bahsediyorsaniz alınabilir, sadece sıcaklık olarak sınırda çalışıyor.

Aslında bakarsan öyle Monster dışında düzgün servise sahip çok firma yok bu konuda sonuna kadar katılıyorum. Benim aldığım model geçen sene bu mevsimlerde almıştım. Acer Nitro 5 AN515-45 R7 5800H ve RTX3060 olan modeliydi, temelde yaşadığım sorunlar ekran ile ilgiliydi ben biraz fazla takıntılıyım bu konuda ve ciddi anlamda sızmalar mevcuttu ekranda ama bunu harici monitör kullanarak idare ediyordum zaten daha sonra üst seviye oyunlar denemeye başladım. Adaptör haddinden fazla ısınıyordu hatta 3 saniye elle tutamayacak seviyeye geliyordu aynı zamanda bataryası dolu olmasına rağmen pil seviyesi düşüyordu galiba adaptör yetmiyordu. Bunlarla ilgili servisi aradığım zamanda ise bana şunu dediler oyun oynamayın o zaman bende ciddi anlamda bilgisayardan ve markadan soğudum.

Aslında bakarsan öyle Monster dışında düzgün servise sahip çok firma yok bu konuda sonuna kadar katılıyorum. Benim aldığım model geçen sene bu mevsimlerde almıştım. Acer Nitro 5 AN515-45 R7 5800H ve RTX3060 olan modeliydi, temelde yaşadığım sorunlar ekran ile ilgiliydi ben biraz fazla takıntılıyım bu konuda ve ciddi anlamda sızmalar mevcuttu ekranda ama bunu harici monitör kullanarak idare ediyordum zaten daha sonra üst seviye oyunlar denemeye başladım. Adaptör haddinden fazla ısınıyordu hatta 3 saniye elle tutamayacak seviyeye geliyordu aynı zamanda bataryası dolu olmasına rağmen pil seviyesi düşüyordu galiba adaptör yetmiyordu. Bunlarla ilgili servisi aradığım zamanda ise bana şunu dediler oyun oynamayın o zaman bende ciddi anlamda bilgisayardan ve markadan soğudum.

Panel kalitesi olarak Nitro'larda kullanılan paneller düşük fakat ışık sızması biraz şansa kaçıyor. Adaptörün ısnması normal ama sondaki verdikleri cevap bayağı saçma olmuş.

Acerin bu özellikleri de servisi de kötü f/p değilse acer tavsiye edilmez zaten amerika avrupa gibi yerlerde de emsallerine göre ucuz ürün satarak yolunu bulan bir firma.

Açıkçası aldığıma pişman olmayacağım düzgün bir laptop bakıyorum en azından bir 3 yıl falan götürsün kafasındayım artık.

Geri
Yukarı