HP Victus Ryzen 7 6800H RTX 3050 Ti vs Acer Nitro 5 i5 12500H RTX 3060

harbiMe

Hectopat
Başlık yanlış olmuş. İki bilgisayar da HP Victus.

i5 12500H - RTX 3060

R7 6800H - RTX 3050Ti

İki bilgisayarın da malzemesi, ekranı, RAM'leri vs. aynı. Sadece işlemci, ekran kartı ve Wi-Fi'leri farklı.
Ryzen olanın pil ömrü daha iyi.
Intel ve RTX 3060 daha performanslı ama fiyat farkı ve batarya süresi korkutuyor.
Hangisi tercih edilmeli?
İki modelden birini kullanan varsa malzeme kalitesi, taşınabilirlik ve batarya süresi hakkında bilgilendirebilir mi?

Acer Nitro - i7 12700H - RTX 3060 140W - MUX

Bir de bu model var. Bütçeme uyuyor. Taşınabilirlik ve batarya derdim olmasa bunu düşünmek isterim ama emin olamadım. Gece indirimi ile 22.500 TL civarına düşüyor.

Son düzenleme:
Şu acerin ucuz bilgisayarlarık üstünede artık ms değerlini yazsalar keşke insanlar ucuz diye yöneliyor sonra ekranları çöp oluyor.

Ekranın kalitesiz ghostingli olduğunu kaliteli bir ekran görünce anlıyorsun 144 oltasına gitme ayrıca o attığın acer linkinde ekranın kaç ms olduğunu bulamazsın çünkü bilerek yazmıyorlar.

Attığın laptopun sitesini dikkatlice incele muhtemelen laptopun ekranı 144hz 25 ms tir.
benim laptopumun acer nitro ve paneli berbat.

Gerçek 3 ms acer laptoplarda köşesinde logosunda 3 ms yazıyor aşağıya benimkinin ve internetten bulduğum 3 ms lapotpun stickerların koyuyorum.

Ayrıca Acerin resmi sitesinde 3 ms olanlarda 3 ms olduğu belirtiliyor senin attığın linktekinde ms değeri yazmıyor zıplama sakın.

Ayrıca senin attığın link ve altındaki ekranla olan iligli kısıma baktığında tespitlerirmi aşağıya atıyorum.

Evet senin aldığın cihaz 144 hz fakat iddaa ediyorum o o attığın linkteki laptop 3 ms değil ve o sitede hiç bir yerde kaç ms olduğu yazmıyor çünkü paneli çok kalitesiz bir panel. Evet paneli akıcı 144 hz ama ms olayı tamamen farklı bir şey yan yana 3 ms le açınca ozaman anlarsın.

Çin piyasasına dikkat et. Benimki 25 ms film bile izlemiyorum, buda öyle olabilir. Gerçek 3 ms leri ekran logosuna yazıyorlar genelde 165 144 tuzağına düşme. Belkide ben abartıyorumdur ama düşüncelerim bunlar alınca anlarsın. 144 hz etiketi olan benim laptopum 144hz 25 ms.

Hp ile iligli görüşümde o attığın iki bilgsiayarlarıda canlı olarak gördüm fakat incelemedim bende şunu uyandırdı aşırı ince acaba soğutma sorunu olur mu ?
fakat kağıt üzerinden hp tercih edilebilir. Acerin performansı ve soğutması iyidir.

az önce sordum yazılan budur.

Hiç bir taraf tutma fan boyluk vs olmadan paylaşıyorum. Fakat gtg mi ne olduğunu bilmem ama premium olmayan bir laptop için 7 ms iyi bir değer.

Dosya Ekleri

• 144 hz.jpeg
    144 hz.jpeg
    134,4 KB · Görüntüleme: 39
  • 165hz.jpeg
    165hz.jpeg
    136,3 KB · Görüntüleme: 42
  • HP VİCTUSSS.jpg
    HP VİCTUSSS.jpg
    93,5 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
12500H - 3060 HP Victus aldım. Şu an için performansından, kalitesinden memnunum. Sadece ekranı daha iyi olabilirdi. Parlaklık olarak yeterli geldi bana ama beyazlar hafiften sarıya kayıyor.
Tasarım olarak çok hoşuma gitti.

Geri
Yukarı