Çözüldü HP Victus Shift tuşu basık ve ağır basıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

belaliserb

Decapat
HP Victus Shift tuşuma 1-2 hafta önce kola dökülmüştü çok az. Ardından hemen temizleyip 1 gün boyunca ters beklettim. Fakat tuş şu an Caps Lock gibi tuşlar gibi değil. Biraz daha basık ve ağır basıyor. En soluna veya en sağına basınca algılamıyor hatta. Tuşu yerinden nasıl çıkartabilirim? Çıkarırsam alkol ile tabanını ve etrafını temizleyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gömülü mü bu? İnternette klavye tuşu çıkarma videoları var. Sanki kaldırsam çıkacak gibi. Kalkıyor da yani çıkarmaya çalışınca ama nasıl çıkaracağımı bilmiyorum.

Victus 15 veya 16 ise evet, fark ettiyseniz tuşlar kasanın arasındaki boşluklardan çıkıyor. Gömülü klavyelere kasayı tamamen söküp temizlemenizi tavsiye ederim, harfi sökseniz bile her yere detaylı ulaşamazsınız.
Kasayı açıp klavyeyi söküp alkol ile temizleyin garantisi var mı? Varsa hiç temizletmeye veya macun sürdürmeye gönderdinizmi.

Gömülü klavyelere kasayı tamamen söküp alttan ulaşmanız gerekiyor. Şekerli içecek olduğu için yapışmış.

Gömülü mü bu? İnternette klavye tuşu çıkarma videoları var. Sanki kaldırsam çıkacak gibi. Kalkıyor da yani çıkarmaya çalışınca ama nasıl çıkaracağımı bilmiyorum.

Kasayı açıp klavyeyi söküp alkol ile temizleyin garantisi var mı? Varsa hiç temizletmeye veya macun sürdürmeye gönderdinizmi.
Yaklaşık 2 ay önce aldım. Bir masraf oluşmasını istemediğim için garantiye göndermek istemiyorum.

Yaklaşık 2 ay önce aldım. Bir masraf oluşmasını istemediğim için garantiye göndermek istemiyorum.

Ben zaten garantiye gönderin demiyorum daha önce etkili kişiler tarafından söküldümü diyorum.

Victus 15 veya 16 ise evet, fark ettiyseniz tuşlar kasanın arasındaki boşluklardan çıkıyor. Gömülü klavyelere kasayı tamamen söküp temizlemenizi tavsiye ederim, harfi sökseniz bile her yere detaylı ulaşamazsınız.

Çözüm
Nasıl sökeceğim bir bilginiz var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sizin cihazın bu videodaki cihazla arasında muhtemelen çok bir fark yoktur. Kapağı sökerken kırmamaya dikkat edin. Kapaktan sonra anakartı da yerinden çıkarıp klavyeye ulaşıyorsunuz galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sizin cihazın bu videodaki cihazla arasında muhtemelen çok bir fark yoktur. Kapağı sökerken kırmamaya dikkat edin. Kapaktan sonra anakartı da yerinden çıkarıp klavyeye ulaşıyorsunuz galiba.

Tuşu mekanik klavye gibi söktüm. Tuşun üstünden dikkatlice kaldırdım ve çıktı. Ardından alkol ve kulak çubuğuyla güzelce temizledim. Şu an problem yok. Teşekkürler her şey için.

Yeni konular

Geri
Yukarı