HP X24IH monitör açılıp kapanıyor

Bütçe
3000

Egmnozdemir

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Hp X24IH 23.8" 144Hz 1ms
Ürün: Link

21 Aralık'ta aldım. İlk birkaç gün sorun yoktu. Ama sonrasında sabahları monitörü açtığımda açılıp açılıp kapanıyordu. HDMI kablosunu tak çıkar yapıyordum monitör kendine geliyordu. Dedim herhalde kablo ile ilgili yeni kablo aldım ve Display kablosu aldım. Ama sorun düzelmedi. Aslında çok sorun gibi değildi. Sabah kalkıp açardım monitörü kabloyu tak çıkar yapardım. Düzelirdi. Eskiden açılıp açılıp arka arkaya kapanırdı. Şimdi karşılaştığım sorun kablo falan bağlı bile değil ama açılıyor kapanıyor. Döngüye girmiyor sadece açılıp sonra ekran kapanıyor. Sorun ne olabilir? PC'de bir sorun yok sürücüler güncel zaten PC'ye bağlamadığımda da yapıyor. RTX 3060 ve R5 3600 sahibiyim. PSU'da ASUS ROG STRIX 650W 80+ Gold yani PC'den kaynaklanabilecek bir durum yok. Sorun sizce ne olabilir? Arkadaşım sağ olsun ben tamir ederim deyip vidalarını söktüğü için benden habersiz ama açamamış bile monitörü garantide devre dışı kalıyor. Çok garip yani ne olacak bilmiyorum ne yapsam bilemedim. Acaba güç kablosu mu sıkıntı onu da bilmiyorum elimde fazladan güç kablosu yok. Kaldım böyle.

Buna benzer bir sorunu ben de yaşıyorum. Çok alakasız zamanlarda görüntü donuyor daha sonra ekran kararıyor. Monitörü kapatıp açınca düzeliyor, belli bir süre sonra tekrar oluyor aynı sorun. Söküp besleme kartına vs. baktım ama görünürde bir şey yok. Önce ekran kartı sandım ama onboard ekran kartı ile denedim yine görüntü gitti, kablo ya da dönüştürücü mü sıkıntılı dedim, yeni kablo ile denedim aynı sorun. Az çok anlıyorsan söküp besleme kartına, ekran paneline giden soketlere vs. bakabilirsin ya da sorunun tam olarak monitörde olup olmadığını anlamak için PC'yi, TV'ye bağlayıp deneyebilirsin.

Geri
Yukarı