HPET nasıl kapatılır?

BrEfLst

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarimda şans eseri internette gezerken HPET diye bir şey oldugunu fark ettim. BIOS'tan HPET Support kapattim hatta icinde false olan bir kodu CMD'ye yonetici olarak calistirip kapattim fakat emin olamadim. Dogru bir sekilde mi kapattim yoksa bilgisayara zarar verebilir mi?

Bilgisayarimda şans eseri internette gezerken HPET diye bir şey oldugunu fark ettim. BIOS'tan HPET Support kapattim hatta icinde false olan bir kodu CMD'ye yonetici olarak calistirip kapattim fakat emin olamadim. Dogru bir sekilde mi kapattim yoksa bilgisayara zarar verebilir mi?

Aygıt yönetcisinde bir şey olması lazım onu da devre dışı bırakın bakıp yazarım hemen adını.

"Yüksek duyarlıklı süreölçeri" adı bu.

Aygıt yönetcisinde bir şey olması lazım onu da devre dışı bırakın bakıp yazarım hemen adını.

"Yüksek duyarlıklı süreölçeri" adı bu.

Peki diger yaptiklarim dogru mu? Valorant sitesinde gormustum sanirim kodu ilk basta sadece onu yazip biraktim sonra BIOS'da da varmis onu da kapattim fakat yanlış bir şey mi yaptim.

Başlat menüsüne CMD yazın, karşınıza gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Sırasıyla bcdedit /deletevalue useplatformclock ve bcdedit /set disabledynamictick yes komutlarını girin. Ardından sisteminizi yeniden başlatın.

Peki yuksek duyarlikli olay sureolcerini kaldir mi yapayim devre disi mi birakayim?
Devre dışı.

Başlat menüsüne CMD yazın, karşınıza gelen komut istemi'ne sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Sırasıyla bcdedit /deletevalue useplatformclock ve bcdedit /set disabledynamictick yes komutlarını girin. Ardından sisteminizi yeniden başlatın.

Devre dışı.

Merhaba ben 2. dediginixi yapmamistim fakat yapinca bir FPS dususu oldu ya da bilgisayari yeniden baslatinca o kod geri sifirlaniyor her yeniden yazip enter yaptığımda islem basariyla tamamlandi diyor.

Başlat menüsüne CMD yazın, karşınıza gelen komut istemi'ne sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Sırasıyla bcdedit /deletevalue useplatformclock ve bcdedit /set disabledynamictick yes komutlarını girin. Ardından sisteminizi yeniden başlatın.

Devre dışı.

Merhaba BCDEdit /deletevalue useplatformclock kodunu yazınca
An error occurred while attempting to delete the specified data element.
Eleman bulunamadı hatasını alıyorum bu nedir?

Devre dışı.

Bu ne için? Kapatmak için bcedit /deletevalue useplatformclock bu komut değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı