Hplip yükleme sorunu

@illedelinux Dostum 2 tane konu açtım ikisine de cevap yazıp konudan elini çektin. Yardımcı olabiliyorsan lütfen yardım edebilir misin?

gen2'nin dediği gibi kendi deposunda kurmanızı yazmıştım, başka yerde aramadan önce sistemin kendi deposuna bakın.
Kendi deposuna Synaptic aracı ile bakabilirsiniz, Synaptic aracının arama yerine size ne lazımsa onu yazın, benzer kelimeler çıkacaktır, oradan kurun.
Synaptic kurulu değilse bu komutla kurun.
Kod:
sudo apt install synaptic

gen2'nin dediği gibi kendi deposunda kurmanızı yazmıştım, başka yerde aramadan önce sistemin kendi deposuna bakın.
Daha önce sistemin sunucularından kurduğumda da aynı sorunla karşılaşıyordum. (Görseldeki sorun ile)

Dosya Ekleri

• 122608160_3466494853434689_8030332960268855342_o.jpg
    122608160_3466494853434689_8030332960268855342_o.jpg
    229,7 KB · Görüntüleme: 27
Daha önce sistemin sunucularından kurduğumda da aynı sorunla karşılaşıyordum.

GNU/Linux'ta öyle kurulum olmaz, uçbirimden kuracaksanız, sudo apt install paket-adı şeklinde kurulur. Diğer paket kurulumu da Synaptic ile yapılır, Synaptic sizin için daha kolay.

GNU/Linux'ta öyle kurulum olmaz, uçbirimden kuracaksanız, sudo apt install paket-adı şeklinde kurulur. Diğer paket kurulumu da Synaptic ile yapılır, Synaptic sizin için daha kolay.
Sistem dediğim Ubuntu'nun uygulama sunucuları yani "sudo apt-get install" dan çektiğimiz uygulama isimleri. Kendimi net ifade edemediğim için kusura bakma.
Diyorum ki zaten söylediğin şekilde kurduğumda bu hatayı alıyorum.

Sistem dediğim Ubuntu'nun uygulama sunucuları yani "sudo apt-get install" dan çektiğimiz uygulama isimleri. Kendimi net ifade edemediğim için kusura bakma.
Diyorum ki zaten söylediğin şekilde kurduğumda bu hatayı alıyorum.

Yazıcının markası, sürümü ne ise Synaptic aracına onu yazın, yanlış sürücü kurmuş olabilirsiniz.
Ayrıca burada burada burada nasıl kurulacağı anlatılmış.

Son düzenleme:
Bir Firewall'da modeminde var kardeşim onu da kapat istersen
Sorun modemde olsaydı Windows 10 kurulu bilgisayarlarda da bu sorunu yaşardım.

Yazıcının markası, sürümü ne ise Synaptic aracına onu yazın, yanlış sürücü kurmuş olabilirsiniz.
Ayrıca burada burada burada nasıl kurulacağı anlatılmış.
Hiçkimse bana yardımcı olamadığı için Linux serüvenimden vazgeçme kararı aldım. Bilgisayar zaten yazıcıyı görüyor. Sorun bu değil; sorun, hplip'in yazıcıyı görmemesi bu da benim yazıcıdan sadece çıktı alabilmemi sağlıyor. Oysa ki yazıcıda her şey var tarayıcı, faks gönderme, çift taraflı baskı ama ben bu fonksiyonları HP'nin yazılımını yüklemediğim için kullanamıyorum. Bu yazılımı yüklediğimde de ise sorun devam ediyor ve hplip yazıcıyı görmüyor. Attığınız kaynaklarda ise insanlar hplip'e değil bilgisayara tanıtıyor yazıcıyı. Bu kadar basit şeyler için ben de kullanabiliyorum Google'yi ki bunu yapamayacak kadar yeteneksiz birisi olsaydım Linux kurarken çok fazla sayıda konu açardım ana açmadım. (Kimseye şahsi bir şey demiyorum sadece ne zaman konu açsam insanların gözünde yeteneksiz bir acemi olarak gözüküyorum. Ve insanların gözünde böyle gözükmek beni üzüyor.) Şuanda sadece derdimi paylaşıyorum. Konuyu ÇÖZÜLDÜ olarak işaretleyebilirsem, işaretlerim ama yapamazsam, konuyu kapatırım.
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

(Konuyu nasıl kapatacağımı bulamadım. Sanırsam böyle bir seçenek yok eğer varsa nasıl yapacağım hakkında yardımcı olur musunuz?)

insanların gözünde yeteneksiz bir acemi olarak gözüküyorum

Kendi kendinize kuruntu yapmışsınız, kimse öyle görmüyor, yanlış düşünüyorsunuz, öyle görseydik zaten kimseye yardım etmeye çalışmazdık, zira yardım ettiklerimizin neredeyse tamamına yakını acemi.
Her zaman her sorun zamanında çözülmeyebilir, bazen en basit bir komut çözüm olabiliyor, bazen çözüm tesadüf oluyor, bazen deneme-yanılma ve bazen güncelleme yeterli olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı