HTC 10 vs Galaxy S7 Edge vs LG V20 vs LG G5

Hangi telefonu tercih etmeliyim?

• LG G5

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    19

Devka

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Önceden Xperia Z5 Premium'um vardı fakat elektrik gidip gelmesinden sonra telefonum bozuldu, servise 2 kere göndermeme rağmen tabiri caizse dikiş tutmadı yine hata verdi ve şuan 3. kez serviste yaklaşık 10 gün olacak. Servis ve şarj sorunlarından dolayı Xperia telefonlardan soğudum. O yüzden Xperia önermezseniz sevinirim. Önerirseniz de sebebini belirtirseniz iyi olur.
Telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum şuanlık fakat Android olsun istiyorum. İphone almak istemiyorum işin açığı çünkü 3.5mm jack girişi yok, hızlı şarj yok, önemsiz de olsa kablosuz şarj yok ve bunun üstüne fiyat diğer telefonlardan daha daha pahalı. O yüzden Android almak istiyorum. Aklımda birkaç tane model var ama hangisi daha iyi karar veremiyorum sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Ve hangi sebepten dolayı o modeli tavsiye ediyorsunuz? Yoksa kendi telefonum servisten gelince kullanmaya devam mı edeyim?

Aradığım özellikler;
1-)3-4 Yıl ömrü olması ve 3-4 yıl sonra kasmaması
2-)Şarj ömrünün 1 günü çıkarması
3-)Kamerasının güzel olması

Benim aklımda bulunan modeller şunlar;

HTC 10
Samsung Galaxy S7 Edge
LG V20
LG G5

Şimdiden teşekkür ediyor, önerilerinizi merakla bekliyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
HTC' de yazılım desteği iyidir. Stock olarak çok hızlı çalışan bir cihaz. Arayüzü basit, kullanışlı, üretim malzemesi kalitelidir. S7 içinde geçerli bunlar ek olarak bataryası mAh cinsinden daha yüksek. Touchwiz mi Sense mi kullanmak istiyorsun ona bağlı biraz da. Ben olsam S7 Edge alırdım çünkü ROM, root gibi işlemler kolay yapılıyor.

HTC' de yazılım desteği iyidir. Stock olarak çok hızlı çalışan bir cihaz. Arayüzü basit, kullanışlı, üretim malzemesi kalitelidir. S7 içinde geçerli bunlar ek olarak bataryası mAh cinsinden daha yüksek. Touchwiz mi Sense mi kullanmak istiyorsun ona bağlı biraz da. Ben olsam S7 Edge alırdım çünkü ROM, root gibi işlemler kolay yapılıyor.

Touchwiz sanki bir tık daha önde gibi benim için. Root ve rom atmayı düşünmüyorum belki %3 ihtimal atarım çünkü garanti falan sıkıntı oluyor. Ve evet bataryası biraz daha iyiymiş HTC 10 dan ve diğer modellerden, kullanım ömrü daha uzunmuş. Teşekkürler güzel önerin için dostum. :)

Rica ederim, S7 Edge almak daha iyi olur. Tasarımı da oldukça güzel.
Evet, Sony'den önceki telefonum Lumia 920 idi, oradan alışığım Always On ve kablosuz şarj özelliğine. O özellikleri bir artı benim gözümde o yüzden yazayım dedim. :)

Kablosuz şarj çok büyük bir mevzu değil ya, Göz atma ekranı efsaneydi. Eski L820 kullanıcısı :)

Evet ama şarj giriş kısmının ömrü kısalmasında büyük rol oynuyor, kablosuz şarjı kullanınca batarya ömrü ya da en azından usb giriş yerinin ömrü uzuyor. O yönden güzel diyebilirim. :D

Evet ama şarj giriş kısmının ömrü kısalmasında büyük rol oynuyor, kablosuz şarjı kullanınca batarya ömrü ya da en azından usb giriş yerinin ömrü uzuyor. O yönden güzel diyebilirim. :D
Dostum zaten GM gibi dandik markalarda olan bir problem genelde. Yıllardır telefon kullanıyorum başıma böyle bir şey gelmedi çok takılma :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı