HTC One M8 Fastboot ya da Recovery modunda takılı kalıyor

Staretz

Centipat
Benim HTC One M8 cihazim surekli fastboot ya da Recovery modunda takılı kalıyor.
Bootloader kilidini açacağım ama ADB sürücülerine yüklememe rağmen komut penceresinden adb devices yazdığımda liste boş gibi bir yanıt alıyorum, bir türlü düzeltemedim. Telefon hiç açılmadığı için USB hata ayıklama moduna da giremiyorum. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda işteyim gece 1’de bitiyor mesaim. Konuyu takip ediyorum mobilden çok zor oluyor. Bilgisayara geçince gece kesin cevaplarım.
Cihazda hafıza kartınız var mı?
Öncelikle bu işlemden sonra tüm verileriniz gidecektir bilginiz olsun. Telefonun şarja takın ve en az %50 şarjı olsun. Aşağıdaki linkten dosyayı indirin. Dosyanın ismini 0P6B100.zip yapın. Boş bir hafıza kartına atın. Dosya adının başındaki O değil sıfır. Ayrıca dosya üzerinde oynama yapmayın zipten çıkarmayın. İndirip adını yukarıdaki gibi yapın hafıza kartına atın. Cihazı kapatın ve hafıza kartını takın. Ardından güç tuşu ve ses azaltma tuşu ile fastboot moda girin. Fastboot moda girdiğiniz zaman ekranın en altında press VolUp to start flash şeklinde bir yazı çıkacaktır. Yani cihaz hafıza kartına attığınız ROM dosyasını otomatik görecek ve flaşlamak ister misiniz diye soracaktır. Ses Artırma tuşu ile flaşlama işlemine onay verin. Cihaz ROM'u yüklemeye başlayacaktır. İşlem bitip End ui_updating... yazısı çıktıktan sonra güç tuşuna basın. Cihaz kapandıktan sonra tekrar açın cihazı sıfırdan kurabilirsiniz artık. .

Stock ROM

Son düzenleme:
Şu anda işteyim gece 1’de bitiyor mesaim. Konuyu takip ediyorum mobilden çok zor oluyor. Bilgisayara geçince gece kesin cevaplarım.
Öncelikle bu işlemden sonra tüm verileriniz gidecektir bilginiz olsun. Telefonun şarja takın ve en az %50 şarjı olsun. Aşağıdaki linkten dosyayı indirin. Dosyanın ismini 0P6B100.zip yapın. Boş bir hafıza kartına atın. Dosya adının başındaki O değil sıfır. Ayrıca dosya üzerinde oynama yapmayın zipten çıkarmayın. İndirip adını yukarıdaki gibi yapın hafıza kartına atın. Cihazı kapatın ve hafıza kartını takın. Ardından güç tuşu ve ses azaltma tuşu ile fastboot moda girin. Fastboot moda girdiğiniz zaman ekranın en altında press VolUp to start flash şeklinde bir yazı çıkacaktır. Yani cihaz hafıza kartına attığınız ROM dosyasını otomatik görecek ve flaşlamak ister misiniz diye soracaktır. Ses Artırma tuşu ile flaşlama işlemine onay verin. Cihaz ROM'u yüklemeye başlayacaktır. İşlem bitip End ui_updating... yazısı çıktıktan sonra güç tuşuna basın. Cihaz kapandıktan sonra tekrar açın cihazı sıfırdan kurabilirsiniz artık. .

Stock ROM
Çok teşekürler yaptım ama ben otg ile yaptım aynı hesaba cıktı teşekürler

Öncelikle bu işlemden sonra tüm verileriniz gidecektir bilginiz olsun. Telefonun şarja takın ve en az %50 şarjı olsun. Aşağıdaki linkten dosyayı indirin. Dosyanın ismini 0P6B100.ZIP yapın. Boş bir hafıza kartına atın. Dosya adının başındaki o değil sıfır. Ayrıca dosya üzerinde oynama yapmayın ZIP'ten çıkarmayın. İndirip adını yukarıdaki gibi yapın hafıza kartına atın. Cihazı kapatın ve hafıza kartını takın. Ardından güç tuşu ve ses azaltma tuşu ile fastboot moda girin. Fastboot moda girdiğiniz zaman ekranın en altında press volup to start flash şeklinde bir yazı çıkacaktır. Yani cihaz hafıza kartına attığınız ROM dosyasını otomatik görecek ve flaşlamak ister misiniz diye soracaktır. ses artırma tuşu ile flaşlama işlemine onay verin. Cihaz ROM'u yüklemeye başlayacaktır. İşlem bitip end UI_UPDATING... yazısı çıktıktan sonra güç tuşuna basın. Cihaz kapandıktan sonra tekrar açın cihazı sıfırdan kurabilirsiniz artık.

Stock ROM

Merhaba bende de aynı sorun var telefon HTC One mini fastboot ekranda takıldı kaldı. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı