HTC One M9 Isınma Sorunu

Bahadır63

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar, HTC M9 cihazına sahibim. Telefonum 10 dakika geçtikten sonra çok ısınıyor ve aşırı derecede performans kaybı yaşıyorum. Demek istediğim PUBG Mobile oynamak istiyorum 5 dakika oynuyorum sonra telefon ısındığı için oyun kasıyor. Yazılım güncellemesi ile giderilmişti dediler ama bende sorun hala devam ediyor. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, hiçkimse yazmamış konu biraz da eski ama şunu söylemeliyim m9 her ne kadar en son resmi güncellemesi olan Android 6 ile optimize edildi, CPU saat frekans hızı düşürüldü dense bile Snapdragon 810 ısı konusunda sorunlu bir işlemciydi. Ayrıca m9 metal gövdeye sahip olduğu için ısıyı heleki yaz aylarında çok fazla hissettiriyor. Maalesef bir çözümü yok. Ayrıca batarya ömrüde yeterli değil ek olarak güncel bir oyun oynarsınız ısıya bağlı performans aşırı düşecek ve batarya daha çabuk biyecektir. Bence yedek telefon olarak iş görür ama günlük kullanımda performans beklememek gerekir. 20 mp Toshiba sensörlü kamerası da beklentilerin altında kaldı. Raw formatlı fotoğraflar çekip sonradan isleyebilmek çok güzel bir ayrıntıydi. HTC çoğu ilklerin markası olarak benim aklımda kaldı keşke öyle kalmaya devam edebilseydi. Sense hala daha çok sevdiğim bir arayuzdür.

Mesajınız için teşekkürler fakat bataryasından koku gelmeye başlamıştı bende balkonda bataryasının patlamasını bekledim anlayacağınız telefon tarih oldu😄

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı