HTDocs XAMPP'ın çalıştığı yeri değiştirmek mümkün müdür?

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Merhaba ben masaüstünde bir klasör oluşturup sitemi o klasörün içine yapmak istiyorum ancak PHP ile kod yazabilmem için dikey ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi açacağım tüm "ornek.php" gibi PHP uzantılı sayfaları htdocs klasörünün içine kurmak zorunda kalıyorum, acaba ne yaparsam masaüstüne açtığım bir klasöre taşıyabilirim htdocs yerine?

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-11-29 20.41.09.png
    Ekran Resmi 2022-11-29 20.41.09.png
    215,8 KB · Görüntüleme: 26
  • Ekran Resmi 2022-11-29 20.39.49.png
    Ekran Resmi 2022-11-29 20.39.49.png
    110,5 KB · Görüntüleme: 31
Merhaba ben masaüstünde bir klasör oluşturup sitemi o klasörün içine yapmak istiyorum ancak PHP ile kod yazabilmem için dikey ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi açacağım tüm "ornek.php" gibi PHP uzantılı sayfaları htdocs klasörünün içine kurmak zorunda kalıyorum, acaba ne yaparsam masaüstüne açtığım bir klasöre taşıyabilirim htdocs yerine?

Bu ne sitesi tam olarak.

hocam ben Windows değil MacOS kullanıyorum da macOS olanı nereden bulabilirim?
macOS da programı nereye kurduysanız ordan config dosyasını bulup CTRL + F kombinasyonuyla htdocs yazan yerleri bulun. Değiştirin.

Bu ne sitesi tam olarak.

macOS da programı nereye kurduysanız ordan config dosyasını bulup CTRL + F kombinasyonuyla htdocs yazan yerleri bulun. Değiştirin.
belirli bi site degil henuz ogrenci oldugum icin surekli sayfalar aciyor ornekler yapiyorum ama proje yapacagiz ve proje diger orneklere benzemedigi icin buyuk oldugu icin ugrastiracakti htdocs. Config dosyasindan degistirildigini ogrenmis oldum sayende cok tesekkur ederim.

hocam proje yapiyoruz herkes xampp kullaniyor anarsist muamelesi
gormek istemem 😁 tesekkur ederim yine de

belirli bi site degil henuz ogrenci oldugum icin surekli sayfalar aciyor ornekler yapiyorum ama proje yapacagiz ve proje diger orneklere benzemedigi icin buyuk oldugu icin ugrastiracakti htdocs. Config dosyasindan degistirildigini ogrenmis oldum sayende cok tesekkur ederim.

hocam proje yapiyoruz herkes xampp kullaniyor anarsist muamelesi
gormek istemem 😁 tesekkur ederim yine de

Geri
Yukarı