HTML 5 ve CSS'te aynı görevi gören kodların farkı nedir?

Daha fazla  
Mesela kalın gözükmesini istediğim bir yazıyı HTML'de <strong></strong> etiketleri arasına yazmak ile CSS'te font-weight: bold; yazmak arasındaki fark nedir?

Mesela kalın gözükmesini istediğim bir yazıyı HTML'de <strong></strong> etiketleri arasına yazmak ile CSS'te font-weight: bold; yazmak arasındaki fark nedir?
Görüntü olarak aynı olsa da güçlü bir SEO yapmak için siteye eklenmesi gereklidir. Arama motorları bu etiketlere göre sonuçları listeler.

Yani bu tarz şeyleri olabildiğince HTML kodları ile yapmak daha mı mantıklı?
Böyle deyip de CSS'leri HTML dosyasında yazma. .css dosyası aç gene gerekli olunca oraya style larını yaz.

Demek istediğim şey, mesela başlık yazacaksın. CSS ile font-size büyütmek yerine h1,h2,h3,h4,h5,h6 etiketlerini kullanmaya çalış.

Hocam ben hep öyle yapıyordum :D Head kısmına style etiketi açıp oraya yazıyordum, VS Code'da ayrı. CSS yapınca F5 yapmadan Preview eklentisinde gözükmüyor çünkü.
Live Server kullan, yazılımlarımda var. Aynı zamanda SASS compiler da var eklentide. SASS, daha rahat CSS yazmanı sağlayan bir dinamik şablon dilidir. Zaten SASS da CSS'e çevrilir. Bir bak derim. HTML dosyasında CSS yazmak acayip kötü bir senaryo. Kod yönetimini zayıflatır. Çok fazla dezavatajı var.

Live Server, bir proje dizinindeki tüm dosyalardaki değişikleri algılayarak önbellek sınırına takılmadan tarayıcını yeniler.

Geri
Yukarı