HTML CSS ile SQL veritabanına nasıl bağlanılır?

hasanlotr

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir site kuruyorum ve siteye basit bir login signup kısmı yaptım, bunları nasıl veritabanına kaydedebilirim? Bu işlerden anlayanlar yardımcı olabilir mi? Videolu kaynak da atabilirsiniz.

Veri tabanı bağlantısı için dinamik olan PHP kullanmanız gerek.
PHP kullanarak yapman lazım. Sadece HTML ile yapamazsın. Ayrıca prepared statements kullanmalısın yoksa injectionu basarlar.

Neden bunu yapmanın tek yolu PHP ymiş gibi söylüyorsunuz? PHP ile yapılabileceği gibi JavaScript, Python, C#, Java, Ruby, Go gibi bir çok dille de backend yazılabilir.

Neden bunu yapmanın tek yolu PHP ymiş gibi söylüyorsunuz? PHP ile yapılabileceği gibi JavaScript, Python, C#, Java, Ruby, Go gibi bir çok dille de backend yazılabilir.

Tek yolu PHP demedim? "PHP kullanman lazım" ifadesinden ne anlıyorsunuz? En popüler ve basit yollardan birisi PHP olduğu için öyle yazdım. JS derken sanırım Node.js'i kastettiniz. PHP yazarken doğrudan HTML kodları arasına PHP tagı açılarak yazılabildiği için nodejs'e göre kullanımı daha kolay. Lütfen konu dışına çıkıp daha fazla tartışmayalım.

Tek yolu PHP demedim? "PHP kullanman lazım" ifadesinden ne anlıyorsunuz? En popüler ve basit yollardan birisi PHP olduğu için öyle yazdım. JS derken sanırım Node.js'i kastettiniz. PHP yazarken doğrudan HTML kodları arasına PHP tagı açılarak yazılabildiği için Node.js'e göre kullanımı daha kolay. Lütfen konu dışına çıkıp daha fazla tartışmayalım.

HTML kodunun icine PHP kodu gömmek ne kadar mantıklı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı