HTML + CSS + JavaScript ile veri tutan bir site yapılabilir mi?

Mechanixx

Centipat
Daha fazla  
Sorum kısa ve öz = HTML + CSS + JavaScript'le veri tutan bir site yapılabilir mi?
Mesela domain + hostingim var ve HTML'den oluşma sitemde bir yorum ekleme sistemi yaptim. Bu verileri tutar mi?
Bu kodlama dilleri yeter mi?

Sorum kısa ve öz = HTML + CSS + JavaScript'le veri tutan bir site yapılabilir mi?
Mesela domain + hostingim var ve HTML'den oluşma sitemde bir yorum ekleme sistemi yaptim. Bu verileri tutar mi?
Bu kodlama dilleri yeter mi?
Veri tutmak için bir Database oluşturman lazım. Verileri Hosting içerisinde dosyaya yazıp okuma işlemi vs. yapabilirsin ama ne kadar stabil olur muamma 🤔

Hosting bir server gibi mi çalışır? Ve JavaScript'le mi database sistemi yazılması gerekir.
Shared hosting server içerisinde sana ayrılan belli özelliklere ayarlanmış bir alandır. Dedicated hosting mevcut özelliklerin tamamı ile sadece sana hizmet eder. Javascipt ile Database oluşturamazsın. Onun yerin Javascript temelli MongoDB(verileri JSON veri tipinde saklar) vs. gerekir.

Son düzenleme:
Shared hosting server içerisinde sana ayrılan belli özelliklere sahip bir alandır. Dedicated hosting sadece sana hizmet eder. Javascipt ile database oluşturamazsın. Onun yerin JavaScript temelli MongoDB vs. gerekir.

Hosting ile alakalı bilgilendirmeniz çok açıklayıcı <3 ama MongoDB veri tabanı yazmak zor olur mu?

Veri tabanı için başka öneriniz var mı?

Ve veri tabanı da tutacağım bilgiler fazla detay içermiycek sadece texten ibaret olacak.

Hosting ile alakalı bilgilendirmeniz çok açıklayıcı <3 ama MongoDB veri tabanı yazmak zor olur mu?

Veri tabanı için başka öneriniz var mı?

Ve veri tabanı da tutacağım bilgiler fazla detay içermiycek sadece texten ibaret olacak.
Aslında zor değil ama anlamak için detaylı, yeterli kaynak yok. Ben şuan SQlite ile ilgileniyorum. Veri tabanı dersini de bu dönem alacam. 😕 O yüzden vereceğim tavsiyeler doğru olmayabilir. Hosting seçimini kullanacağın teknolojilere göre yapman gerekir. Örnek LAMP(software bundle) teknolojileri ile bir iş yapacaksan genelde Linux tabanlı sistemler tercih edilir. Sadece text de olsa veri tabanında tutman daha iyi olur.Daha fazla bilgi için bilen arkadaşlar yardımcı olurlar.

Aslında zor değil ama anlamak için detaylı, yeterli kaynak yok. Ben şuan SQlite ile ilgileniyorum. Veri tabanı dersini de bu dönem alacam. 😕 O yüzden vereceğim tavsiyeler doğru olmayabilir. Hosting seçimini kullanacağın teknolojilere göre yapman gerekir. Örnek LAMP teknolojileri ile bir iş yapacaksan genelde Linux tabanlı sistemler tercih edilir. Daha fazla bilgi arkadaşlar yardımcı olurlar.
Sağolun hosting le alakali bilgilendirmeniz için <3

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    42 KB · Görüntüleme: 21
MongoDB veya quick ile yapılabilir sanırsam, ama onlar hakkında pek bir bilgi bilmediğimden bir şey diyemeyeceğim. Bildiğim kadarıyla DB'nin MySQL sürümünü kullanarak Node.JS'de yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı