HTML CSS mi, Python mu, C# mı?

Asıl amacın oyun yapmaksa daha fazla zaman kaybetmeden istediğin oyun motorları üzerine çalışmaya başla bence. Python ile de oyun kodlayabilirsin ama tavsiye istiyorsan Unreal Engine ile başlayabilirsin.
Unity varmış galiba ama onun için c# öğrenmek gerekiyor galiba doğru mudur? Ama bir de c# başlangıç için zor olur deniyor. Unreal Engine için hangi dili öğrenmem lazım? Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Unity varmış galiba ama onun için C# öğrenmek gerekiyor galiba doğru mudur? Ama bir de C# başlangıç için zor olur deniyor. Unreal Engine için hangi dili öğrenmem lazım? Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Ben bu bakış açısını çok yanlış buluyorum, şu dil başlangıc icin zor şu dille başlayın falan fistan. Ne yapmak istiyorsan ve yapmanın en kolay yolu hangisi ise ona yönel. Unity kullanmak icin C# yazman gerekiyorsa C# öğrenerek başla. C# ile 2 ay uğraşssan kendi oyununu yapacak seviyeye geleceksin belki sana Python öneriyorlar 3 ay sonra yeni yeni C# geçiyor oluyorsun ve tek elde ediceğin şey algoritma oluşturmayı bilmek olacak. Hedefin ne ise direkt olarak o yönde çalış.

Ben bu bakış açısını çok yanlış buluyorum, şu dil başlangıc icin zor şu dille başlayın falan fistan. Ne yapmak istiyorsan ve yapmanın en kolay yolu hangisi ise ona yönel. Unity kullanmak icin C# yazman gerekiyorsa C# öğrenerek başla. C# ile 2 ay uğraşssan kendi oyununu yapacak seviyeye geleceksin belki sana Python öneriyorlar 3 ay sonra yeni yeni C# geçiyor oluyorsun ve tek elde ediceğin şey algoritma oluşturmayı bilmek olacak. Hedefin ne ise direkt olarak o yönde çalış.
Teşekkür ederim. İyi akşamlar. Peki illa ki bir oyun motoru kullanmak mı gerekiyor. Ben mesela sadece c# öğrenerek kendim oyun yapabilir miyim?

Teşekkür ederim. İyi akşamlar. Peki illaki bir oyun motoru kullanmak mı gerekiyor. Ben mesela sadece C# öğrenerek kendim oyun yapabilir miyim?

Ben C# bilmiyorum, elbet yapmanın birçok yolu vardır. Bundan daha spesifik bilgi alışverişi için daha teknik forumları, dokümantasyonları kullanabilirsin.

Hocam arkadaş oyun yapmak istiyor, Javascript belki de PHP sizce gerçekten oyun tasarlamak için verimli bir dil mi?
Masaüstü için bile kullanılabilir. Bilen için verimli. bilmeyen için hepsi verimsiz. İstemek ile hiç bir iş olmuyor. Önce öğrenilmesi gerekir. Yürümeyi bile önce öğreniyoruz.

Ama oyun yapacak kişiye oyun motoru öneririm. Her hangi bir tanesi olur. Hiç fark etmez hangisi olduğu.

Geri
Yukarı