HTML+CSS+JavaScript mu? Yoksa python+JavaScript mi?

Yukarda gördüğünüz gibi 4 tane kodlama biçimi var ve bunlar beraber kullanılıyor bende kendimi yazılımda ilerletmek istiyorum çünkü ilerideki mesleğimi yazılım mühendisi olarak seçmek istiyorum ama ilk başta öğrenmek ve kendimi geliştirmek için birisine daha fazla kafa yormak istiyorum.
Benim sorum şu çevremdeki insanlar bana python+JavaScript öğren diyor ama alanında okmuş ve başarılı insanların coğuda HTML+CSS+JavaScript öğrenmemi öneriyor yazılımı hayatımda şu şekilde kullanmak istiyorum;
1)Işletim sistemi geliştirmek.
2)Web sitesi yapmak.
3)Hayalime göre pixel bir oyun yapmak.
Tabii ki de yazılımlar HTML CSS JavaScript pythonlar sınırlı değil bu daha çok etrafımda duyduğum şeyler C++, C# olabilir sadece hangisi daha doğru olur diye düşünüyorum çok arada kaldım yardımcı olursanız sevinirim.
Hedeflerin birbirinden çok bağımsız, bu şekilde ilerleyemezsin. Bir hedef seç ve ona yoğunlaş. Artı olarak da bu saydığın diller ile işletim sistemi yapamazsın.

Ne yaptın? Ve ne önerirsin yeni başlayanlara?

Vallahi bu yazının üstünden 3 yıl geçmiş zaman ne kadar kısa ve komik insan onu görüyor. Ben şahsen C ve SQL'le başladım. İkisinin de belli bir yere getirdikten sonra C#, Java, JS, Kotlin ile ilgilenmeye başladım SQL ve C# kullanarak bir kütüpahane yarattım. Onca serüvenden sonra bana en uygun dili Java olarak belirlerdim. Bu olaylar aşağı yukarı 1, 1.5 yılımı aldı. Önerim şu her dilde belli kavram noktalarına gel hangisi seni iyi hissetiriyorsa ondan devam et.

Bu arada HTML+CSS'i geçmişten aşağı yukarı bildiğim için direk JS giriş yaptım.

Hedeflerin birbirinden çok bağımsız, bu şekilde ilerleyemezsin. Bir hedef seç ve ona yoğunlaş. Artı olarak da bu saydığın diller ile işletim sistemi yapamazsın.

Genç ve cahil olunca insan her şeyi istiyor keşke bunları daha önceden bilseydim ama insanın illaki o tokadı yemesi lazım.

Dom dediğin o kadar Basic bir şey ki. JS öğrenirken bir elemente nasıl erişeceğini sorduğunda zaten öğreniyorsun. Belli başlı metodlarla getiriyorsun zaten. Her birinin nasıl kullanılacağı HTML'den bağımsız. Biri Tag'e göre element getiriyor, diğeri Class'a, diğeri ID'ye... Sonrası okuyabiliyorsan kolay.

Element. Style -> Element'in Style'ını değiştirmene izin veriyor. Style.<attribute> -> elementin styleının belirli bir Attribute'ini değiştirmeye yarıyor gibi gibi. Dokümantasyon var. Web en yaygın alan olduğu için soru cevaplarda bol bol var. HTML bilmeye gerek yok. JS'in metot açıklamalarını okusan yetiyor yani.

HTML öğren, HTML öğren. HTML'de bir şey yok. HTML'in asıl olayı CSS eğer illa bir şey öğrenilecekse. Onunda artık şöyle bir gereksizliği var; React gibi muazzam Framework'ler var.

HTML öğrenmek 1 haftanı almaz bari öğrenilsinde çoğu konuda kafası rahat dolaşsın.

Son düzenleme:
Html başlayıp java scripte nasıl geliyor, nası oluyor o iş..
HTML ile programlamanın temellerini öğreniyorlarmış ya işte. Öyle diyor arkadaşlar. 😛 Ama dur! CSS öğrenmeden console'a log yapılmaz kardeşim. İşi adabıyla yapacaksın.

Geri
Yukarı