HTML, CSS ve JavaScript öğrenme sırası

Aksoyabdullah

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi Sosyaller. Belirli bir süredir web programlama alanına merak saldım ve çalışmaya başladım. Fakat bu yoldan geçmiş tecrübeli frontend developer arkadaşlara bir sorum olacak.
W3 schools sitesinden HTML bölümünü takip ederek düzenli bir şekilde çalışıyorum. Fakat konular ilerledikçe işin içine JavaScript çok fazla girmeye başlıyor ve JavaScript'e hiçbir bilgim olmadığı için HTML'de de ilerleme kaydedemiyorum. Örnek verecek olursak drag & drop konusunu öğrenirken JavaScript bilmek gerekiyor. Benim amacım sırasıyla HTML, CSS, JavaScript öğrenmek. HTML öğrenirken bir yandan JavaScript öğrenmeye başlayıp ikisini eş zamanlı mı çalışmalıyım? Yoksa HTML ve CSS'in Basic konularını öğrenip javascriptemi geçmeliyim? Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler.

HTML ve CSS ogrendikten sonra JavaScript ogrenmek en mantikli yol. Cunku HTML ve CSS olmadan JavaScript'teki ogrendiklerini pekistirmek zor olabilir.

HTML'de de ilerleme kaydememenizin sebebi nedir? Ilk olarak bunlari ogrenip statik websiteler urettikten sonra JavaScript ile dinamiklestireceksiniz.

Dediğim gibi W3schools sitesini biliyorsunuzdur zaten buradan çalışıyorum. Yukarıdaki verdiğim örnekteki gibi mesela drag & drop konusunu çalışıyorum ama bu konu JavaScript'siz işe yaramıyor bu yüzden orada tıkanıyorum. Yani örneğin HTML ve CSS ile kutucuklar ve bir de icon yapıyorum burada sıkıntı yok ama JavaScript bilmediğim için icon'u kutucuklar arası hareket ettiremiyorum. Tam bu noktada nasıl bir yol izlemeliyim bunu sormuştum aslında. O an için JavaScript'i bir kenara bırakıp bir sonraki konuya geçmeli miyim? Yoksa o an JavaScript öğrenmeye başlamalı mıyım? Belki de çalışma mantığım yanlıştır.

Bence Udemy'den size yol gosterecek bir kurs alin. Ben de boyle baslamistim, ilk olarak HTML & CSS'ten baslayip daha duzenli bir sekilde JavaScript ile baslatiyorlar.

Eger boyle bir takintiniz varsa JavaScript gereken kismi atlayin simdilik, Youtube'tan da bedava planli calisma videolarina bakabilirsiniz. Sadece W3 Schools kafa karistirici olabilir.

Geri
Yukarı