HTML'de boşluk tuşu işlevini görmüyor

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bir kod yazarken boşluk tuşuna bastığımda boşluk bırakması gerekirken yanındaki yazıları siliyor. Bu yüzden her bir kodda boşluk yerine enter'a basarak yapıyorum işlemi. Kullanıdığım program Bracket.
Güncelleme: Tam anlatamadım. Örneğin bir etiketi otomatik yapmak için tab tuşuna bastığımızda -Ör: ti yazıp tab'a basıyoruz ve <title></title> oluyor- etiket otomatik oluşuyor. Fakat bundan sonra etiketin içine içerik yazmak için boşluk tuşuna bastığımda sağındaki harfi/rakamı siliyor. Ben de enter tuşuna basmak zorunda kalıyorum ki etiketi kullanabileyim. Halbuki boşluk tuşuna basıp yaptığımda çok daha düzenli gözükecek.

Son düzenleme:
Bir kod yazarken boşluk tuşuna bastığımda boşluk bırakması gerekirken yanındaki yazıları siliyor. Bu yüzden her bir kodda boşluk yerine enter'a basarak yapıyorum işlemi. Kullanıdığım program Bracket.
Güncelleme: Tam anlatamadım. Örneğin bir etiketi otomatik yapmak için tab tuşuna bastığımızda -Ör: ti yazıp tab'a basıyoruz ve <title></title> oluyor- etiket otomatik oluşuyor. Fakat bundan sonra etiketin içine içerik yazmak için boşluk tuşuna bastığımda sağındaki harfi/rakamı siliyor. Ben de enter tuşuna basmak zorunda kalıyorum ki etiketi kullanabileyim. Halbuki boşluk tuşuna basıp yaptığımda çok daha düzenli gözükecek.
Bendede bazen oluyor programı aç kapat yapınca düzelmesi lazım.

Peki programdan çıkarken her defasında kaydediyor musun? Yoksa kendisi otomatik mi kaydediyor. Ben gerçi ctrl+s yapıyorum o kaydetmesi lazım.
Ben hiç kısayol tuşu kullanmıyorum hocam. Çarpıya basınca "kaydedilsin mi?" diye soruyor. Bende kaydet diyorum öyle yani. :) Ctrl+S kaydeder.

Hocam klavyenizdeki "Insert" tuşu aktif olabilir. Bu tuş aktifse sağındaki yazının üstüne yazar.
Evet şimdi denedim basınca alt ikon yanıp sönerken dediğim oluyor. Bir daha basında bu sefer düzeliyor. Bundan önce programı sürekli kapatıp açıyordum. Çok teşekkürler. :)

Geri
Yukarı