Çözüldü HTTP siteleri bloklama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aliaksandr

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
İşçi
Edge kullanıyorum. Tarayıcının HTTP sitelere bağlanmasını istemiyorum. Ne yapabilirim? Bu konuda Edge'in " Otomatik HTTPS " özelliğini denedim hiçbir işe yaramıyor. Yaptığı sitenin önüne HTTPS eklemek ama site HTTPS değil haliyle Kaspersky bu sitenin sertifikası yok diyerek uyarı veriyor. Aslında böyle yaparak Kaspersky'nin sahte sertifika diye HTTP siteleri bloklamasını sağlayabilirim fakat başka bir yolu olması gerektiğini düşünüyorum.

Çözüm
80 portunu engelleyerek yapabilirsiniz. Ancak tüm HTTP portlarını kapatır 80 portunu kapatırsanız. Sadece güvenilir port olan 443 portu (SSL) ile bağlantı kurmak istiyorsunuz anladığım kadarıyla.
80 portunu engelleyerek yapabilirsiniz. Ancak tüm HTTP portlarını kapatır 80 portunu kapatırsanız. Sadece güvenilir port olan 443 portu (SSL) ile bağlantı kurmak istiyorsunuz anladığım kadarıyla.

Teşekkür ederim portu engelledim şu an istediğim gibi oldu.
Yapmak isteyen olabilir diye
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Geri
Yukarı