Huawei Band 4 İncelemesi

Merhaba değerli okuyucular; sizlerle, güncel fiyatı 230 TL civarında olup (Akakçe Linki) A101'den 179TL'ye aldığım Huawei Band 4 akıllı bileklik hakkında yorumlarımı ve deneyimlerimi paylaşmak istedim. İyi okumalar dilerim.

ΔBu bilekliği yaklaşık 10 aydır kullandığımı belirtmek isterim. Satın almadan önce ise ''Gelişmiş Uyku Monitörü'' özelliğinden dolayı tercih ettim.

ΔUyku takibi özelliğinden detaylı bahsetmek gerekirse; Huawei Health uygulaması üzerinden takip edebiliyoruz. Bize genel olarak derin uyku, hafif uyku, RAM uykusu, uyanma, nefes alma kalitesi, nabız vs. gibi detaylar veriyor. Bu denli detaylı veri sunması çok büyük bir artı diyebiliriz. Diğer akıllı bileklik ve akıllı saatlere göre öne çıkan özelliği ise boş boş uyku takibi yapmaması. Yani mesela alarm kurarsınız, o saatte bileklik titreşir vs. sizi uyandırır fakat bu bileklikte gerekli özelliği açtığınızda sizi belirli saat dilimi arasında ''hafif uyku''ya geçtiğinizde uyandırıyor. Ayrıca şüpheniz olmasın, çok derin uyuyan biri değilseniz sizi çok rahat uyandırır. Uyku konusunda söyleyebileceğim en büyük ve tek olumsuz yön ise uzun süre hareketsiz kalırsanız, örneğin film izlerken, uyuduğunuz sanıp uyku verisi oluşturuyor. Eğer gündüz kısa süreli uyku uyursanız bunu da ''şekerleme'' olarak belirtiyor. Kısaca uyku takibini özetlemek gerekirse çok memnun olduğumu söyleyebilirim.

ΔBildirim/çağrı konusunda ise telefonunuza gelen tüm bildirimlerin tamamını bileklikten okuyabiliyorsunuz, çağrıları reddedebiliyorsunuz.

ΔBilekliğin pek çok spor modu var. Uygulamada maraton tarzı sosyal etkinlikler de oluyor. Ben genelde koşu/yürüyüş modunu kullanıyorum. Halı sahaya da epeyce giden biri olarak orada özellikle kullanıyorum. Bana yürüyüş mesafesi, maks. hız, yakılan kalori gibi değerler sunuyor. Kalp çarpıntısı olan biriyim, halı sahadaki zaman boyunca kalp ritmimi kaydediyor ve kalp ritmi uyarısı ekleyebiliyorum, örneğin 165'e uyarı koyduğumda maç esnasında beni uyarıyor.

ΔKanın SpO2 seviyesini ölçebiliyor, kronometre özelliği var, hava durumunu gösterebiliyor, 3 farklı yüz seçeneği var, bileklikten telefona uyarı gönderebiliyor (telefonunuz ev içinde kaybederseniz işe yarayabilir).

ΔBatarya konusunda da kullanıcıyı üzmüyor, yaklaşık 45 dakikada %100 doluyor ve yaklaşık 1 hafta gidiyor.

ΔSon olarak söylemek istediklerim: Su/toz herhangi bir zarar vermedi şu ana kadar cihazıma. Pek çok özelliği ise kişiselleştirebiliyorsunuz, kaç dakikada bir kalp atışını ölçeceği vs.. Ben iOS cihaz kullanıyorum, bu yüzden 3 farklı tema/yüzle sınırlı fakat Android cihazlarda HUAWEI Watch Face Store uygulaması üzerinden pek çok farklı seçeneğe erişebiliyorsunuz. Benim gibi uyku takibine önem veren biriyseniz gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim!

Ekran Alıntısı.PNG
ad.PNG

Daha teknik bilgiler için;
Ürün linki: HUAWEI Band4 - HUAWEI Türkiye

Geri
Yukarı