Huawei D14 mü yoksa R5 4500U modelleri mi beklenmeli?

Closery

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
Selamlar,

Yıllardır ASUS N550JV-CN127H (16 GB RAM, i7 4750HQ) laptopu kullanıyorum ve tek yaptığım Linux üzerinde fullstack web developer olarak yazılım geliştirmek.
Aslında doğal olarak kullandığım Laptop'dan fazlasıyla performans olarak memnunum zira performans potansiyelinin %30'unu anca kullanıyorumdur o sebepten Laptop'u değişmeye, daha hafif ve kompakt bir şey almaya karar verdim. Bir GNU sever olarak Apple ürünlerinden haz etmiyorum, o yüzden Apple almak aklıma hiç yok.

Huawei D14 ya da D15(R5 3500U) ve Xiaomi RedmiBook 16(R5 4500U) modelleri dikkatimi çekti ve performans olarak benim işimi rahatlıkla göreceklerine eminim.
Xiaomi modelleri gördüğüm kadarıyla TR'de satılmıyor, Banggood üzerinde baktığımda RedmiBook 16 modeli 4.600₺, vergiler ve taşıma ile 5600₺'ye denk geliyor.
Huawei D14 modeli ise TR'de 5000₺'ye alınabiliyor.

Kafamda iki soru var:
1- Acaba 4500U'lu Huawei modelleri bekleyip onlardan mı alsam yoksa D14 ya da D15'i direkt mi alsam?
(3500U'nunda 4500U'nun da işimi göreceğine eminim fakat alırsam ve 1 ay sonra yenisi gelirse aynı fiyatla cidden üzülürüm)

2- Banggood'dan alma işine girişip direk 4500U'lu RedmiBooklardan mı alsam?
(Banggood'dan yakın zamanda yeni vergiler ile bu tarz pahalı bir alışveriş yapmış olanlar beni aydınlatabilirse sevinirim)

Vermek istediğim ücretin 5000 mümkünse 5500'ün üstüne çıkmasını istemiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bugüne kadar ne sorunum olsa hep kendim çözmüştüm genelde garantiye ürün göndermiyorum o yüzden o konuya pek takılmıyorum. (Genelde kaliteli bir ürün ise zaten kendi kendine bozulması imkansız gibi bir şey, düşürüp falan zarar versen zaten garantinin umurunda olmuyor ve 100 liralık tamir için 300-400 falan istiyorlar o yüzden hep kendim çözüyorum)

Peki Huawei konusunda sizce 4500U işlemcili modelleri beklemek mantıklı olur mu? Bunun hakkında duyduğunuz bir haber var mı acaba ve sizce gelse ben gene bütçemin içinde kalır mıyım yoksa yüksek fiyattan mı çıkar acaba?
(Laptop piyasasını hiç takip etmediğim için bu tarz durumlarda fiyatlandırmaları nasıl belirliyorlar bilmiyorum)

Açıkçası yeni gelecek olan işlemciler hakkında benim de pek bilgim yok. Forumda oldukça iyi olacağı söyleniyor. Eğer kısa süre içerisinde çıkacaksa beklemekte fayda var diye düşünüyorum, güncel olmak her zaman daha iyidir. Şu an kullandığınız bilgisayarın da size yettiğini düşünürsek onlar çıkana kadar pek sorun yaşamazsınız.
Fiyatları hakkında ne olacağına dair fikrim yok açıkçası çok fazla takip etmediğim için. Dövizin sürekli artıyor olmasından kaynaklı belki bütçenizi aşabilir.

Açıkçası yeni gelecek olan işlemciler hakkında benim de pek bilgim yok. Forumda oldukça iyi olacağı söyleniyor. Eğer kısa süre içerisinde çıkacaksa beklemekte fayda var diye düşünüyorum, güncel olmak her zaman daha iyidir. Şu an kullandığınız bilgisayarın da size yettiğini düşünürsek onlar çıkana kadar pek sorun yaşamazsınız.
Fiyatları hakkında ne olacağına dair fikrim yok açıkçası çok fazla takip etmediğim için. Dövizin sürekli artıyor olmasından kaynaklı belki bütçenizi aşabilir.
Bende fiyatlardan korkuyorum aslında yoksa normal şartlarda biraz beklemek en mantıklı karar olacaktır ama sanırım ben 1-2 gün içerisinde siparişimi vereceğim çünkü bu fiyatlar 1 ay sonra 1000 lira artarsa şaşırmam sadece üzülürüm

Yeni konular

Geri
Yukarı