Huawei Free Buds 5 alınır mı?

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Anneme istiyoruz, görünüşü vs. çok hoş ancak silikon değil, kulakta duruyor mu? Ve bu fiyata daha iyisini alabilir miyim?

Anneme istiyoruz, görünüşü vs. çok hoş ancak silikon değil, kulakta duruyor mu? Ve bu fiyata daha iyisini alabilir miyim?
Uzun süredir araştırma halinde olduğum bir kulaklıktı, gözümü bu kulaklığa ve Airpods 3. nesile dikmiştim. Uzun araştırmalar sonucu, tasarımını da beğendiğim için bugün bu kulaklıkları aldım. İlk izlenim olarak çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Telefona bağladıktan sonra Huawei AI uygulamasını kurdum. (Markette yok, uptodown'dan apk olarak indirdim.) Uygulama üzerinden sağ ve sol kulaklığın şarjlarını ayrı ayrı, kutunun şarjını görebiliyoruz. Hareket kontrollerinin fonksiyonlarını değiştirebiliyoruz. Örneğin benim ayarlarım şu şekilde:
Uzun basılı tut: Mevcut aramayı sonlandırır.
İki kere dokunmak: Arama halindeyse aramayı sonlandırır, müzik/medyayı durdurur veya oynatır. (Sağ ve sol kulaklık için ayrı ayrı aktif/pasif edilebiliyor.)
Kulaklığın üstünden aşağı doğru hafifçe parmağını kaydırmak: Sesi azaltır, yukarıdan aşağı yaparsan da sesi arttırır.
Üç kez dokunmak: Bu ayar doğrudan açık olarak gelmiyor, Huawei AI uygulamasıyla kulaklığı güncelliyoruz ilk olarak. (Çok kolay bir işlem.) Ardından "hareketler" menüsüne geliyor ve oradan ayarlanabiliyor. Ben sağ kulaklık için sonraki şarkı, sol kulaklık için önceki şarkı şeklinde ayarladım.

Bunların dışında test ettiğim bazı konular şu şekilde:
Müzik dinledim birkaç saat, ses kalitesinden oldukça memnunum. Baslar ve tizler de çok güzel ama bana kalırsa tizler daha güzel olabilirdi bu bütçede bir kulaklık için.
Anc (Aktif Gürültü Engelleme) özelliğini tam olarak test edemedim ama basit gürültülerle işe yarıyor. (TV, arkaplandaki birkaç kişinin gürültüsü gibi.)
Birden fazla cihaza aynı anda bağlanabiliyor, örneğin ben laptopuma ve telefonuma bağladım aynı anda, hangisinden ses aktif olursa otomatik olarak bağlantı önceliğini o cihaza veriyor.

Silikon konusuna gelirsek, içinden silikon çıkıyor. Bu silikonları tam olarak gösteren bir videonun linkini tam süresiyle birlikte bırakıyorum aşağıya:

165. Saniye / 2.46

Uzun süredir araştırma halinde olduğum bir kulaklıktı, gözümü bu kulaklığa ve AirPods 3. nesile dikmiştim. Uzun araştırmalar sonucu, tasarımını da beğendiğim için bugün bu kulaklıkları aldım. İlk izlenim olarak çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Telefona bağladıktan sonra Huawei AI uygulamasını kurdum. (markette yok, Uptodown'dan APK olarak indirdim.) Uygulama üzerinden sağ ve sol kulaklığın şarjlarını ayrı ayrı, kutunun şarjını görebiliyoruz. Hareket kontrollerinin fonksiyonlarını değiştirebiliyoruz. Örneğin benim ayarlarım şu şekilde:
uzun basılı tut: mevcut aramayı sonlandırır.
iki kere dokunmak: arama halindeyse aramayı sonlandırır, müzik/medyayı durdurur veya oynatır. (sağ ve sol kulaklık için ayrı ayrı aktif/pasif edilebiliyor.)
kulaklığın üstünden aşağı doğru hafifçe parmağını kaydırmak: sesi azaltır, yukarıdan aşağı yaparsan da sesi arttırır.
üç kez dokunmak: bu ayar doğrudan açık olarak gelmiyor, Huawei AI uygulamasıyla kulaklığı güncelliyoruz ilk olarak. (çok kolay bir işlem.) Ardından "hareketler" menüsüne geliyor ve oradan ayarlanabiliyor. Ben sağ kulaklık için sonraki şarkı, sol kulaklık için önceki şarkı şeklinde ayarladım.

Müzik dinledim birkaç saat, ses kalitesinden oldukça memnunum. Baslar ve tizler de çok güzel ama bana kalırsa tizler daha güzel olabilirdi bu bütçede bir kulaklık için.
ANC (aktif gürültü engelleme) özelliğini tam olarak test edemedim ama basit gürültülerle işe yarıyor. (TV, arkaplandaki birkaç kişinin gürültüsü gibi.)
Birden fazla cihaza aynı anda bağlanabiliyor, örneğin ben laptopuma ve telefonuma bağladım aynı anda, hangisinden ses aktif olursa otomatik olarak bağlantı önceliğini o cihaza veriyor.

Silikon konusuna gelirsek, içinden silikon çıkıyor. Bu silikonları tam olarak gösteren bir videonun linkini tam süresiyle birlikte bırakıyorum aşağıya:

165. Saniye / 2.46

Çok teşekkür ederim detaylı bilgiler için, bana yeterli bu bilgiler.

Uzun süredir araştırma halinde olduğum bir kulaklıktı, gözümü bu kulaklığa ve Airpods 3. nesile dikmiştim. Uzun araştırmalar sonucu, tasarımını da beğendiğim için bugün bu kulaklıkları aldım. İlk izlenim olarak çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Telefona bağladıktan sonra Huawei AI uygulamasını kurdum. (Markette yok, uptodown'dan apk olarak indirdim.) Uygulama üzerinden sağ ve sol kulaklığın şarjlarını ayrı ayrı, kutunun şarjını görebiliyoruz. Hareket kontrollerinin fonksiyonlarını değiştirebiliyoruz. Örneğin benim ayarlarım şu şekilde:
Uzun basılı tut: Mevcut aramayı sonlandırır.
İki kere dokunmak: Arama halindeyse aramayı sonlandırır, müzik/medyayı durdurur veya oynatır. (Sağ ve sol kulaklık için ayrı ayrı aktif/pasif edilebiliyor.)
Kulaklığın üstünden aşağı doğru hafifçe parmağını kaydırmak: Sesi azaltır, yukarıdan aşağı yaparsan da sesi arttırır.
Üç kez dokunmak: Bu ayar doğrudan açık olarak gelmiyor, Huawei AI uygulamasıyla kulaklığı güncelliyoruz ilk olarak. (Çok kolay bir işlem.) Ardından "hareketler" menüsüne geliyor ve oradan ayarlanabiliyor. Ben sağ kulaklık için sonraki şarkı, sol kulaklık için önceki şarkı şeklinde ayarladım.

Anc (Aktif Gürültü Engelleme) özelliğini tam olarak test edemedim ama basit gürültülerle işe yarıyor. (TV, arkaplandaki birkaç kişinin gürültüsü gibi.)

165. Saniye / 2.46
Hocam, telefonla konuşurken kaç saat gidiyor şarjı? Bu süreye göre alıp almama konusunda son kararımı verecektim.

Geri
Yukarı