Huawei HG531 V1 QoS ayarı nasıl yapılır?

Enbiya Erdağ

Hectopat
Daha fazla  
16 Mbps Vodafone internetim var. Huawei HG531 V1 modem internete benden başka cihazlar bağlandığı zaman oyunlarda pingim oluyor özellikle akşamları evin tüm üyeleri evdeyken oyun oynayamıyorum. İnternete sadece ben kablo ile bağlıyım diğer herkes Wi-Fi ile bağlı, internette araştırırken QoS ayarı diye bir şey gördüm. Wi-Fi ile bağlanan kişilerin internet hızlarını kısıtlıyormuş, modemin internetten girilen arayüzünden biraz kurcaladım ama beceremedim. Bu ayarlar hakkında yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
16 Mbps Vodafone internetim var. Huawei HG531 V1 modem internete benden başka cihazlar bağlandığı zaman oyunlarda pingim oluyor özellikle akşamları evin tüm üyeleri evdeyken oyun oynayamıyorum. İnternete sadece ben kablo ile bağlıyım diğer herkes Wi-Fi ile bağlı, internette araştırırken QoS ayarı diye bir şey gördüm. Wi-Fi ile bağlanan kişilerin internet hızlarını kısıtlıyormuş, modemin internetten girilen arayüzünden biraz kurcaladım ama beceremedim. Bu ayarlar hakkında yardımcı olur musunuz?
İSS'lerin verdiği modemde genelde qos ayarı olmaz. Olduğuna emin misiniz? Arayüzden ekran görüntüsü atarsanız yönlendirebilirim.

Bu menüler genelde İSS'lerin isteği üzerine kısıtlanır. Vodafone sitesinde varsa kullanıcı klavuzuna bakabilirsiniz. Yoksa arayıp bi sorun qos özelliğini nasıl kullanabiliriz diye. Eğer tiki seçtiğinizde alternatif bi ayar ekranı eklenmiyorsa çalıştığını düşünmüyorum.

Ucuza bu özelliği sağlayan cihaz isterseniz Xiaomi'nin 4A cihazında var.

Bu menüler genelde ISS'lerin isteği üzerine kısıtlanır. Vodafone sitesinde varsa kullanıcı klavuzuna bakabilirsiniz. Yoksa arayıp bir sorun QoS özelliğini nasıl kullanabiliriz diye. Eğer tiki seçtiğinizde alternatif bir ayar ekranı eklenmiyorsa çalıştığını düşünmüyorum.

Ucuza bu özelliği sağlayan cihaz isterseniz Xiaomi'nin 4A cihazında var.

Tamam, yardımın için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı