Huawei HG552e ve HG630a köprüleme

hiperaktifkoala

Hectopat
Daha fazla  
Huawei HG552e esas ADSL modemim. Bu momdeme Huawei HG630a model modemi kablolu olarak bağladım. HG630a'nın IP verme yetkisini kapattım. Ayarları yaptıktan sonra Access Point olarak kullanılıyor ancak kapatıp açtıktan sonra internet gidiyor. IP verme olayından diye tahmin ediyorum ancak onuda elle girmeme rağmen olmuyor. Bu sorunu nasıl çözerim?
Ayrıca bu iki modemi nasıl kablosuz bağlarım. Onu da denedim çözemedim gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
HG552e'nin LAN portuna taktığınız kabloyu HG630a'nnı WAN portuna takacaksınız. Kapatıp açınca PC'niz IP alıyor mu? Cihazların Firmware sürümleri güncel mi?

Kablosuz paylaşım için HG630a modemde WDS olması gerek.

Hocam WAN portuna takınca hiç internet gelmiyor ama örneğin, Ethernet girişlerinden birine takınca İnternet geliyor.

HG630a da WDS var.

HG552e 2. kanaldan yayın yapıyor, 630a modem ide 2. kanala alıyorum, ayarlıyorum, ama sonuç yine hüsran.

Şuan kablo ile kullanıyorum İnternet'den 15M kablo aldım, o kablo ile işimi görüyorum ama şuan ki en büyük sıkıntım açıp, kapatınca İP alamamak, bir türlü olmadı. Yaşadığım bölgede, elektrikler sık sık gidiyor, bundan dolayı her seferinde modemi ayarlamaktan, imanım gevredi artık, elim hızlandı ama yinede arda yapmaya üşendiğim oluyor.

Dosya Ekleri

• tekno.png
    tekno.png
    65,6 KB · Görüntüleme: 1.445
  • tekno2.png
    tekno2.png
    66,3 KB · Görüntüleme: 1.658
  • Addddsız.png
    Addddsız.png
    28,8 KB · Görüntüleme: 1.125
Aynı modem bende de var bir türlü yapamadim Wan portuna taktim öyle denedim DHCP kapatiyorim telefondan bi kere bağlanıyor Wi-Fi çıkınca bi daha bağlanmiyor IP alınıyor diyo kalıyor telefon

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı