Huawei Huawei HG630A modem arayüzüne erişememe

Sofi96

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba arkadaşlar,

Huawei marka modem var ortalama 1 yıldır kullanıyoruz.

Şifreyi değiştireyim diye aklıma düştü ancak ne yazık ki modem arayüzüne erişemiyorum.

Edit: Modem aktif ve internet sorunsuz çalışmaktadır.

Bu konu hakkında detaylı bir şekilde yardımcı olabilecek var mıdır?

Teşekkürler,

İyi çalışmalar.

Öncelikle yanıtın için teşekkürler :)
Bunu denemeden yazmış olduğumu düşünmüş olamazsınız değil mi ?

Modem resetleyip yeniden kuracaksınız. Bu o kadar zor olmasa gerek. Modemin default User ve pass bilmeniz yeterli.

Merhaba kova,
İsminin hakkını veriyorsun ne yazık ki :(

Bu kadar zor olmasa gerek şeklinde bahsettiğiniz durumu denemeden buraya yazacak zeka sadece size mahsus sanırım...

Bir üstteki yazıda yine aynı durumdan bahsettim, lütfen yorum yazmak için yorum yazmayın.

O bende de olmuştu şöyle girdim. Eğer cihazı resetlediysen ilk Üreticisinin User ve pass nosunu gireceksin. Örnek: benim modem Vodafone /Vodafone idi ne yaptım ilk üretiçi nin vermiş olduğu admin/admin123 ile gireceksin. Çünkü girmemen için bir mantıklı neden yok ya, girmiş olduğun modem ip nosunu son ekleri modeme göre değişken oluyor. Veya modem Mac adresi engelleme yapılmış ise... Ama sen bunları biliyorsun anladığım kadarı ile...

Merhaba kova,

Yorumun için tekrar teşekkür ederim..

Sorun ne şifre hatası nede şifrenin ne olduğunu bulamamamış olmamız..

Sorunumuz, modem sıfırlansada, fabrika ayarlarına döndürülmüş olsada en son belirlediğim şifre ile kalıyor olması.

Yani bir nevi modem fabrika ayarlarına döndükten sonra yazılımsal bir ayardan kaynaklı otomatik olarak en son ayarlarına geri dönüyor.

Bu sebeple arayüze erişilmiyor.

En son sağlıklı çalıştığında yazılım yüklemiştim ondan kaynaklı oldu büyük ihtimal ile.

Detaylı veya farklı bir yorum olursa deneyeceğim.

Geri
Yukarı