Huawei IDEOS X5 Kullanıcı İncelemesi

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Çin malı diye bir laf vardır ya, hah işte tam da Huawei IDEOS X5'i tarif etmek için söylenmiş bir laf bu. Kardeşim bir telefonda bu kadar sorun birden olur mu? İsterseniz zırt pırt reset atmasından başlayayım. Cihazın reset atması için herhangi bir özel çabaya gerek yok. Herhalde çalışanlardan biri maaşına kızıp telefonun içine zaman bombası koymuş. Cihazın günde temiz 3 reseti var. Tabi bu artık konuşmaya mı denk gelir mesaj yazmaya mı bilemem. Tam bir piyango...

Sonra ekran açıklığı sorunu var. iPhone reklamını izlediniz mi? ekranı koruyan camla ekranı öyle bir yapıştırıyorlar ki, arada bırak boşluğu, hava bile yok.. IDEOS X5'te ise allah ne verdiyse...LCD ile cam arasına zorlasam seçe parmağım sığacak. Tabi bu aletin dokunmatik performansından sunduğu görüntüye kadar her şeyi etkiliyor...

Sonra bi de kablosuz olayı var. Biraz pasif kaldınız mı kablosuz gidiyor. Hadi bi daha bağlan bakalım...Tethering açayım demeyin, zaten 2.2'de yok galiba. Ya da şöyle diyim, tethering açınca Wireless kapanıyo :) Şaka gibi....2.3 şart...

Pilden bahsedecek olursak o da tam bi fiyasko..Sabah şarjdan alınan telefonun şarjı akşama biter mi yaa? Hayır! Wifi kapalı olmasa bişey demiyicem ma Wifi da kapalı. Pil varya su gibi bitiyor. Tabi bu ROM ile alaklı. Telefondaki bir hatadan dolayı bazı günler pil anında bitiyor. Şansızın varsa da en fazla 2-3 gün...

Sonra bir de kapak sorunu var. Kameranın olduğu üst kısmın kapağı yerinden çıkabliyor. Kendi kendine çıkmıyor ama emanet gibi duruyor ve oynuyor. Gevşeme yapıyor.

Sonra telefonda radyo yok. Sen böyle bir telefon yap, radyo koyma...Yok artık...

Güncelleme konusuna girmiyorum bile...Huawei cihazı sattıktan sonra hayatınız artık XDA developers'taki Robin Hood'ların eline kalmış -tabi İngilizcenizin gittiği yere kadar...

Bir de telefon kişileri çorba edebiliyor...Garanti'den gelen mesajlar arkadaşımdan geliyormuş gibi gözüküyor ya, var mı böyle bişey. Keza Vodafone mesajları da aynı...sanki arkadaşım yolluyor :)

Sonrasında bunların doğru dürüst bi PC Suite yazılımı bile yok. Bi tane var, o da en son 6 ay önce güncellenmiş...Gerisini siz düşünün....Bi de Türkcell tutmuş bunların T20 modelini millete kakalıyor...Şaka gibi kardeşim...

Bu telefonu inceleyip tavsiye edenler herhalde firmadan tomarla para alıyorlar :) Ya da 1 saat kullanıp öyle yazıyorlar incelemelerini. Ben telefonu artık 1 aydan fazla kullanıyorum ve şu anda inanın atıp vuracak duvar arıyorum...

Ne diyorum? İncelemelere inanmayın ve kesinlikle bu cihazdan uzak durun! Demedi demeyin...Alacaksanız Galaxy Ace alın ucuza...Onun da ekran çözünürlüğü dşük ama en azından 2.3.4 güncellemesi var be kardeşim...Arkasında Samsung var...

565 liralık IDEOS X5'le biri senin 1500 liralık iphone telefonunu performans olarak bir yerine soktu ki bu kadar yalanı bir arada atmışsın. :D

Millet sana inanıp yorum bile yapmamıs. O kadar cok övgü dolu sözler varki nette, bu adamlar firmayla anlasmalı deseydin bari :D

2 aydır kullanıyorum bir kere reset atmadı.

Piyasada açmadığı oyun yok.

1700 liralık iphone'da bile internet işkence, flash yok, ideos x5 de flash var.

Senin huawei markasından haberin yok herhalde en basit örnek o kullandığın VINN dediğin vodemleri yapan adamlar.

Kablosuz kopma falan yok, bir yerinden element uydurma ben TTNET'in verdiği dandik modemle hic kopmadım 2 aydır.

PC Suite yazılımı var Hi Suit var boş boş konuşma.

Hangi kapak yerinden çıkıyor benimki neden cıkmadı?

Şarj 1 gün gidiyor yazmışsın, Android telefonlarda en kral batarya 1.bucuk gün gider.

Kalkmıs ace alın yazmıs millete, ace bu telefonun yarısı bile etmez milleti kandırmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Huawei markasını çok iyi biliyorum ama ben Turkcell'e para bayılmıyorum. O yüzden VINN gibi gereksiz cihazlarla uğraşmam.

Siz kazıklanmayı kendinize yedirememişsiniz anlaşılan. Bu bağlamda terbiye sınırlarını da epey aşmışsınız. Ayrıca yaptığınız Türkçe katliamından bahsetmiyorum bile.

Şu an telefona 2.3.4 kurdum ve yukarıdaki sorunların işletim sistemiyle ilgili olanların hepsi gitti. Fakat bu, telefonun ilk satıldığı anda sahip olduğu sorunları değiştirmez.

Donanımhaber'de defolu telefon satın alanları görebilirsiniz. Bizim sitemiz daha elit ve kısıtlı bir kesime hitap ettiği için o kadar sık ve "gereksiz" yorumlar yer almıyor. Olsa ne değişiyor? Yukarıda da görüldüğü gibi sizin gibi biri gelip seviyeyi düşürmekten başka bir şey yapmıyor.

yerim türkçesini ya ben senin gibi boş adam değilimki aylık 3000 tl gelirim var işim gücüm yok kalkıp senin gibi nokta virgül koyup burda öğretmenlik edim cebinizde 3 kuruş yok kalkmıs burda 2 nokta bir virgülle vatan sevdalısı oldunuz :D hadi bye elit ve işsiz admin

İnsanları aşağılama ihtiyacı duyduğunuza göre aşağılık duygusu sizde hat safhalara ulaşmış. Bilginiz yetersiz kalınca maaşınız gibi ancak maddiyatınızı tatmin eden olgularla üste çıkmaya çalışmanız sizi çok komik düşürmüş.

Manevi açıdan hangi seviyede olduğunuzu tekrar etmenize gerek yoktu. Daha ilk mesajda seviyenizi anlamıştık zaten.

Ayrıca 3000 TL maaşınız olup da IDEOS X5 gibi Çin malı bir telefona para vermeniz gibi bariz bir yalan da ancak internet dünyasında sıkılabilir. Ne diyelim, en azından internet kullanmayı öğrenmişsiniz.

Bana gelince... Ben kendi işini yapan biriyim. Sizin gibi 3-5 kuruşa onun bunun altında çalışacak bir "modern köle" değilim.

Şunu da belirtmeden geçmeyeceğim. Daha ana dilini yazmasını bilmeyen bir kişiye bırakın 3000 TL maaş, iş bile vermezler.

Ama sizin gibi sahte e-posta adreslerinin arkasına gizlenip mesaj atanlar bana bir şey öğretti. Artık foruma kayıt için e-posta aktivasyonu gerekiyor. Teşekkürler "88.234.187.26" IP adresli megaloman :)

İlk mesajda düzelttim ama ikinci mesajda bozuk Türkçe'nizi olduğu gibi bırakıyorum, ibret olsun :)

Arkadaşım ben telefonu 4 aydır kullanıyorum bir kez bile kendi başına reset atmadı. Netbook ile bağlanmakta zorlandığım yere bu tel bağlanıyor. hiç bir kapağı çıkmadı hatta öndeki metal kısmı merdivenden düştüğü üçün yamulduğu halde. güncelleme evet geç kalıyorlar, demo güncellemesi yayınlandı fakat asıl güncelleme beklenmeli deniliyor. 54 adet program yüklü ve her şey çalışıyor. batarya makul kullanıldığında 2 günün üzerine çıkabiliyor. bende samsung ace de var 2.3.4 güncellemesi sonrası hantallık başladı telefonda ayrıca telefonun hafızası yerli değil. bence bu fiyata alınabilecek en iyi telefon huawei.

bu arada burak alkan senin telefonunda bir arıza olabilir veya yazılımda bir sorun olabilir, bunun üzerine gitmen gerekebilir.

güncelleme çıkmak üzere bilgilerinize.

@Burak Alkan Bende telefonumu 2.3 sürümüne yükseltmek istiyorum fakat imei silinir diye korkuyorum. Birde bu yeni sürümde sorun yaşayanlar varmış (dokunmatik sorunu, android klavyeyi kullanamama veya google hesabının açılmaması gibi). Sen böyle sorunlar yaşadın mı?

Son olarak huawei'nin sitesindeki Downloads - Huawei Device Co., Ltd.. 2.3.5 final sürüm mü?

Verdiğiniz bağlantıdaki sürüm 2011-12-28 tarihinde çıkmış. Ben de IDEOS X5 kullanıyorum ve 2.3.5 yükledim. IMEI silinme konusunu ilk defa sizden duydum. Böyle bir şey yok. Cihaz yeni ROM ile sorunsuz çalışıyor. Daha önceki Beta ROM'lar ile sorun yaşanması normal. Bu ROM nihai.

Recep abi telefonumu 2 saat önce 2.3.5 sürümüne güncelledim fakat gps'te sorun var google haritalarda konumumu bulmak istediğimde "geçerli konumunuz geçici olarak kullanılamıyor" diye hata bu sorunu nasıl çözebilirim?

Recep abi hafiza kartindaki dload klasorunu silsem bir sey olur mu?

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı