Huawei Mate 20 Lite Android Q desteği

Azeroth

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 8 senedir kullandığım Galaxy Ace üzerine ilk defa telefon alacağım :) O yüzden dikkatli bir şekilde araştırıyorum.

SAR değerine(kafa ve vücut) titizlikle yaklaşıyorum ve ne kadar 1'e yakın veya altında olursa o kadar iyi diye düşünüyorum.

Mate 20 lite üzerinde bir süredir düşünüyorum lakin A50'ye rakip olmasına rağmen 2018 Ekim'de piyasaya sürüldüğünü gördüm.

Android Q desteği alacağına dair bilgisi olan var mı ?

Net bir şey bulamadım, fikrinizi de alabilirim.

Bildiğim kadarıyla Android 9'u bile henüz almadı hocam Mate 20 Lite. 9.1 çıktı ve aynı seviyedeki cihazlar için dağıtılmaya başladı bile. Örnek olarak Honor Play kullanıyorum; Android 9 geleli aylar oldu, üstüne bir sürü güncelleme geldi, 9.1'in de Haziran ayı gibi geleceği açıklandı benim telefonuma. Mate 20 Lite Android Q alacaktır diye düşünüyorum fakat çok geç alacaktır. Mate 20 Lite biraz üvey evlat gibi bu konuda.

Sakın Mate 20 Lite almayın eğer güncelleme konusu sizin için önemliyse hiç yaklaşmayın derim kaç aydır kullanıyoruz ancak 1 tane güncelleme geldi oda güvenlik zaten alacaksaniz Huawei ye bulaşmayın derim umarım faydalı olur saygılar [emoji6]

Bildiğim kadarıyla Android 9'u bile henüz almadı hocam Mate 20 Lite. 9.1 çıktı ve aynı seviyedeki cihazlar için dağıtılmaya başladı bile. Örnek olarak Honor Play kullanıyorum; Android 9 geleli aylar oldu, üstüne bir sürü güncelleme geldi, 9.1'in de Haziran ayı gibi geleceği açıklandı benim telefonuma. Mate 20 Lite Android Q alacaktır diye düşünüyorum fakat çok geç alacaktır. Mate 20 Lite biraz üvey evlat gibi bu konuda.
Aldığı sürece sorun yok aslında, almaması ve güncelleme desteğinin çabuk çekilmesi kötü olur.

Amiral Gemisi ve Üst-Orta ürünler daha çabuk güncelleme alır. Giriş ve Orta seviye ürünlere en fazla bir güncelleme gecikmeli olarak gelir.

Honor Play umarım Q güncellemesi alır.

Son düzenleme:
Mate20Lite kullanıcısıyım ve cihazdan gerçekten çok memnunum. Bu kadar fazla satmasına rağmen android 9 güncellemesinin hala neden gelmediğini anlamış değilim. Huawei Mate 20 Lite Android 9 Pie güncellemesi başladı - TeknoBurada Buradaki link'te avrupa'daki bazı ülkelerde android 9 güncellemesinin dağıtılmaya başladığı yazıyor. Yine gsmarenadaki sayfada https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_lite-9284.php işletim sistemi bölümü android 8den 9 a güncellenebilir olarak değiştirilmiş , muhtemelen haziran sonuna kadar ülkemizde'de yayınlanacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı