Huawei Mate 20 Lite ekran bozuldu

yucelyucel

Centipat
2019'da aldığım bu telefon, aldıktan 2 ay sonra kırıldı. Fahiş fiyat çektikleri için başka bir yerde 300 TL'ye orijinal ekran taktırdım. Bugüne kadar sıkıntı yoktu ama bugün telefonun ekranı kafayı yedi. Fotoğraflarda göründüğü gibi ekran da renkler birden geliyor ve tekrar gidiyor. Bazen de sabit kalıyor kullanamıyorum. Normalde garanti süresi dolmadı fakat yetkili servis dışında başka bir yerde ekranı değiştirdiğim için garanti kapsamı dışında galiba. Acaba garantiye göndersem ekran değişimi yaptırmadığımı söylesem ücretsiz yaparlar mı?(Düşürme falan yok kendi kendine böyle oldu). Ya da bir telefoncuya verip tekrar orijinal ekran mı taktırayım? Teşekkürker.

Not: 2-3 ay önce ekranı kolonya ile temizlerken az bir şey beyazlama olmuştu ama bugüne kadar başka bir sıkıntı olmamıştı. Bu sorunun onla alakası var mıdır?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-09-08 at 13.14.48 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-08 at 13.14.48 (1).jpeg
    158,6 KB · Görüntüleme: 64
  • WhatsApp Image 2020-09-08 at 13.14.48.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-08 at 13.14.48.jpeg
    110,1 KB · Görüntüleme: 67
Öncelikle geçmiş olsun. Hocam keşke kendi servisine götürseydiniz. Muhtemelen takılan ekran orijinal değil'di. Kendi servisi hariç hiçbir telefoncu orijinal ekran takmaz. Neden diyecek olursanız piyasada'ki telefoncuların %95'i telefondan anlayan kişiler değil. Önüne gelen telefoncu açıyor. Her zaman kendi sevrisine götürmek daha avantajlıdır.

Öncelikle geçmiş olsun. Hocam keşke kendi servisine götürseydiniz. Muhtemelen takılan ekran orijinal değil'di. Kendi servisi hariç hiçbir telefoncu orijinal ekran takmaz. Neden diyecek olursanız piyasada'ki telefoncuların %95'i telefondan anlayan kişiler değil. Önüne gelen telefoncu açıyor. Her zaman kendi sevrisine götürmek daha avantajlıdır.

Göndermiştim ilk kırıldığında ama adamlar telefonun 4de1 fiyat istediler bende 300TL'ye yaptırmıştım orijinal olduğunu düşünüyorum ekran akıcıydı eskisi gibi şimdi GSM iletişime göndermeyi düşünüyorum 300 TL'ye yapıyorlarmış inşallah sıkıntı çıkmaz.

İnternetten baktığımda da orijinal ekranının fiyatı 250 300 TL arasında gözüküyor.

Göndermiştim ilk kırıldığında ama adamlar telefonun 4de1 fiyat istediler bende 300TL'ye yaptırmıştım orijinal olduğunu düşünüyorum ekran akıcıydı eskisi gibi şimdi GSM iletişime göndermeyi düşünüyorum 300 TL'ye yapıyorlarmış inşallah sıkıntı çıkmaz.

Anlıyorum bir ekran için pahalı gelmiş olabilir. Aynısı Bana'da oldu 425 TL istedi kendi servisi.(Garantisi bittiği için) kendi servisine verip yaptırdım kafam rahat. Her zaman kendi servisi daha iyidir. Eğer kendi servisine verip para ile yaptırabiliyorsanız kendi servisine yaptırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı