Huawei Mate 9 Telefon Karşılaştırması

crewkinq

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Huawei'nin yeni modeli p10'u incelemek için bugün mediamarka ve vatan bilgisayara gittim ve aslında Mate9'un ondan çok daha iyi olduğunu gördüm ben de onu inceledim ve diğer telefonlarla karşılaştırdım:
mate9-review-1.jpg

*Iphone 7 plus
*p10
*LG V20 ve LG G5
*s7 edge
ile yan yana karşılaştırdım. Hız testi,kamera testi ele oturuş,ergonomi testi yaptım;
Huawei-Mate-9-review-Porsche-Design-AA29.jpg

4000mah ile birlikte 5.9 inç %75.52 ekran kasa oranı FullHD IPS LCD ekran çok rahat 1 buçuk günü çıkarıyor. 35 dk'da %56 şarj dolumu ve kirin 960 ile snapdragon 821'den çok daha iyi performans yaklıyor snapdragon 835'e çok yakın bir değer.
Leica'nın telefon için olan en iyi lensine sahip. Monocrome özelliği sağlayan çift kamera sayesinde beyaz siyah dengesini aşırı süper optimize ediyor.
images (22).jpg

Arayüzü aşırı hızlı olması de bir avantaj ayrıca dünyadaki en iyi ve en hızlı parmak izi okuyucusuna sahip. Parmak izi okuyucusunu touch pad gibi kullanabiliyorsunuz. Bildirim paneli açma kapama vb gibi. Piyasadaki en çok ses verebilen streo hoparlöre sahip ve bass, tiz sesi çok iyi veriyor.

Telefonun phablet boyutunda olması çok ısınmamasına sebep oluyor ısıyı her yere eşit yayıyor.(Huawei Mate 9 Pro'da edge ekran ve 6GB RAM bulunmakta.)

Kamera olarak iphone 7 plus'tan iyi açılış hızı daha hızlı ve birçok uygulamada iphone7 plus ile yarışan Mate9'un hızı iphone 7'den hızlı olmayabilir fakat fiyat olarak bakınca çok daha uygun.
2379 TL ithalatçı (HB) Türkiye garantili fiyatı ise 2895 TL.
Medimarkt: 2999 TL Vatan: 2999 TL

Bugünki p10 ile karşılaştırmamda, p10'dan beyaz dengesi daha iyi ayrıca ekran boyutu (5.9 inç)%77.52 ekran kasa oranı ve bataryası ile öne çıkıyor. P10 ise %71 ekran kasa 5.1İnç
images (25).jpg

İkisinde de aynı çipsetler mevcut ve ayrıca parmak izi okuyucusunu arkadan touch ped gibi kullanma imkanı sağlıyor Mate9 ama p10'da öne alınan parmak izi sensörü iphone7 gibi basma hissi veriyor bize.

V20 daha geniş açılı çekebilse de netlik anlamında Mate9 çok daha önde. Kullanım süresi olsun şarj süresi olsun mate9 daha iyi imkanlar sağlamakta. Ekran geçişleri uygulama açış hızları da mate 9 da daha önde.

images (24).jpg

S7 edge'nin tek iyi yanı edge ekran yazabilirim. Onuda Türkiye garantisi olmasa bile Mate9 pro'da mevcut. Ayrıca tasarımı biraz daha iyi s7 edge'nin.

Lütfen bir teknoloji mağzası ziyaretiniz sırasında bir mate9'u deneyin ve karşılaştırın...

Kirin 960 performans olarak SD 820-821 modellerinden performanslı değil. GPU tarafında geride. Tek çekirdek performansı olarakta 820-821-8890 bir tık daha iyi, çoklu çekirdekte ise Kirin 960 daha iyi. S7 Edge ekranı tasarım dışında bir artısı yok. Ekran, parlaklık ve tasarım olarakta S7 Edge daha başarılıdır. Çoklu çekirdekte fark attığı için daha iyi diyebiliriz aslında Krin 960 modeli için. Güç tüketimi olarakta Adreno GPU'larına göre fazla harcıyor. İşlemcisi de Exynos ve SD modellerine göre güç tüketimi olarak yine geride.

Exynos 8890 - Snapdragon 820 Karşılaştırma - ShiftDelete.Net

Exynos 8890 and Mali-T880 vs Snapdragon 820 and Adreno 530 – specs, benchmarks and temperatures

Five OnePlus 5 features we'd like to see

Snapdragon 821 vs Hisilicon Kirin 960 vs Apple A10 vs Snapdragon 820 vs Exynos 8890 vs Helio X25 - Comparison

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca Kirin 960-G71 MP8 donanımına karşılık diğer firmalarda SD 835-Adreno 540 ve Exynos 8895-G71 MP20 Chipsetleri var.

Mate 9 modeli batarya farkı dışında P10 modelinden daha üstün değildir, ikisi de aynı donanıma sahip cihazlar. Fiyatı çok daha uygun olduğundan dolayı Mate 9 alınmalıdır.

Son düzenleme:
Arkadaş internetten bilgileri alıp karşılaştırma yaptım demeye çalışmış sanırım. Telefonu mağazada 35 dakika nasıl şarj ettin mübarek? Hadi ettin diyelim bir buçuk gün nasıl kullandın? Bu arada Mate 9 'un işlemcisi SD 820'den iyi değil.

Arkadaş internetten bilgileri alıp karşılaştırma yaptım demeye çalışmış sanırım. Telefonu mağazada 35 dakika nasıl şarj ettin mübarek? Hadi ettin diyelim bir buçuk gün nasıl kullandın? Bu arada Mate 9 'un işlemcisi SD 820'den iyi değil.
Kirin 960, CPU bazında hem çoklu çekirdekte hem de tek çekirdekte az da olsa daha iyi. Ama GPU tarafında SD 820 daha iyi tabii.

Yalnız GPU tarafında ben P10 ve Mate 9 modelinde T880 MP4 kullanıyor sanıyordum meğersem MALİ G71 MP8 kullanıyor bu GPU Adreno 530 ve MALİ T880 MP12 modelinden daha performanslı.
Yok hocam GPU tarafında gene Adreno 530-540 daha iyi. Sizin attığınız son bağlantıda testler duruyor zaten.

@Barış Tolon Orası öyle de. Bir tane güvendiğim site tam tersini söylüyor, beni şüpheye düşürdü açıkçası.

ARM Mali-G71 MP8

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mağazada 1 buçuk saat kadar durdum şarj dolum süresini ölçmedim orada daha çok kamera testi ve hız testi yaptım ama dediğim gibi araştırırsan görebilirsin. Hepsini yaparken şarj halinde değildi cihaz çıkarıp test ettim.

Mağaza görevlisi ile birlikte şarjını çıkarıp test ettim dolum süresini internet araştırarak buldum. Asıl amacım p10 görmekti ama Mate9 çok daha iyi bir cihaz olduğunu görünce onu inceledim...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı