Huawei Matebook 13 Windows 11 geç kapanıyor

Muzco

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bu sorun hakkında açılmış tüm konulara baktıktan sonra elime bir çözüm geçmeyince tekrardan konu açmak istedim.

Sorun şöyle;

Bilgisayarı Kapat diyorum ekran siyah oluyor fakat klavye ışığı sönmüyor, fanlar çalışmaya devam ediyor, bu şekilde en az 1.30dk geçiyor. Windows 10'da çat basınca kapanırdı. Windows 11'e geçtiğimden beri bu sorunu yaşıyorum.
Huawei Matebook 13 kullanıyorum. SSD'ye kurulu, açılış en fazla 5 sn, kapanış 2 dk sürüyor. Eski açılmış konularda güç seçeneklerinde bir ayar yaparak çözüleceğinden bahsetmişler, denedim ve olmadı. CMD ile bazı komutlar çalıştırarak çözümler denedim onlar da işe yaramadı. Güncelleme falan da yok, her şey güncel, tüm parçaların sürücüleri güncel. Aktif güncelleme de yok ama sonuç aynı. Bilen varsa şimdiden teşekkür ederim.

İyi akşamlar.

SSD belleğin dolu değilse, arka planda çalışan uygulama fazla değilse erken kapanması lazım. W11 bugu olabilir ama düşük bir ihtimal. Güncelleme ile geçtiyseniz ondan da olabilir. Arka planda çalışan uygulamaları kontrol edin. Windows 10'dan farklı güç tüketen gereksiz bir şey varsa kapatın. Umarım daha net yardım bulursunuz.

SSD belleğin dolu değilse, arka planda çalışan uygulama fazla değilse erken kapanması lazım. W11 bugu olabilir ama düşük bir ihtimal. Güncelleme ile geçtiyseniz ondan da olabilir. Arka planda çalışan uygulamaları kontrol edin. Windows 10'dan farklı güç tüketen gereksiz bir şey varsa kapatın. Umarım daha net yardım bulursunuz.
Teşekkürler bi bakınacağım

Geri
Yukarı