Huawei Matebook 13'a Chrome OS kurulur mu?

Muzco

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Huawei Matebook 13 AMD Ryzen7 3700U işlemcili cihazı kullanıyorum.
ChromeOS kurarak bir deneme niyetim var. Acaba daha önce deneyimleyen var mıdır aranızda bir sorayım dedim.
Donanımları destekleme konusunda veya sürücüler konusunda sıkıntı çeker miyim? Özellikle de batarya ve Wi-Fi konusunda sıkıntı çekmekten korkuyorum.
Daha önce de Linux dağıtımlarıyla bu cihazın uyumu hakkında konu açmıştım ve orada da bataryanın hızlı bitmesi ve Wi-Fi'nin az çekmesi gibi sıkıntılarım olduğundan bahsetmiştim.
Her türlü yorumunuzu bekliyorum.
Teşekkürler iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Huawei değil ama deneyimlemiştim.
Hiçbir Linux distrosu dahi çalıştıramayan laptopa kurmuştum. Birkaç sorunları olmuştu ama çoğu laptoptan kaynaklı arayüz olarak, Android uygulamalarını çok iyi çalışıyor, Linux terminal desteği tatmin etti, ekosistem bakımından yarıyolda bırakmıyor, hatta Windows uygulamalarını bir şekilde çalışıyor (crossover sayesinde) iyi fakat güzel bir depolama alanı bırakmanı tavsiye ederim en az 64 GB.
Eğer yüklemek istiyorsan bir bilgi birikimi ve öz güven gerekebilir.

Son düzenleme:
@dmrc1441 Çok deneyimli olduğum söylenemez ama bi şekilde yapılır diye düşünüyorum.
Bu arada attığınız linkte
  • “zork” is the image to use for AMD Ryzen 3XXX.
diyor işlemcim AMD Ryzen7 3700U. Uyumludur değil mi ?

@dmrc1441 Çok teşekkürler ilginiz için. Kurulum aşamasında bir sorun yaşarsam buradan ulaşırım size. Eğer vaktiniz olursa yardımcı olursanız çok mutlu olurum sağolun tekrardan.

Tamamdır. Son olarak teyit amaçlı soruyorum. Paylaştığınız doküman, yazarın da anlattığı üzere chromeOS'u kendiliğinden desteklemeyen bilgisayarlarda google play store özelliğini kaybetmeden kurulum yapmamıza olanak sağlıyor değil mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı